/album/a37/img-3209-jpg/
/album/a37/img-3205-jpg/
/album/a37/img-3195-jpg/
/album/a37/img-3213-jpg/
/album/a37/obrkrasnalipa-jpg/
/album/a37/phpbkdj5u-jpg/

Poloha na mapě

Zajímavosti v okolí

 

Dům Českého Švýcarska 

 

Pivovar Falkenštejn

Město Krásná Lípa je vstupní branou do NP Českosaského Švýcarska. Na náměstí tohoto malebného městečka stojí řemeslný Křinický pivovar, v jehož varnách se rodí pivo Falkenštejn. Jeho název je odvozen od stejnojmenného skalního hrádku poblíž Jetřichovic a skalního masivu u saského města Bad Schandau a jméno piva je tak dobře zapamatovatelné jak pro české, tak i zahraniční návštěvníky této krásné oblasti.

     

Od stále nabídky po příležitostné speciály

Křinický pivovar má ve své stálé nabídce světlý ležák 11°, polotmavý ležák 12° a tmavý speciál 14°. Kromě těchto piv nabízí sezónní speciály Jarní ALE 14°, letní pšenici 12°, Podzimní ALE 13° a zimní ALE, který má poctivých 17°. Pro zvláštní příležitosti jsou navíc připravena i zvláštní piva: příležitostný speciál Masopustní ležák 13°, Nakouřená čarodějnice 13°, Dušičkový STOUD 15°, a v prosinci se tu vaří Adventní BOCK 16°.

 

Kde se pivo vaří, tam se dobře daří…

Pokud se při svých toulkách po nádherné krajině Českosaského Švýcarska ocitnete v Krásné Lípě, nenechejte si návštěvu Křinického pivovaru ujít. Jeho budova se nachází na zdejším náměstí a nabídne vám možnost odpočinku a osvěžení. Součástí pivovaru je totiž i restaurace s pestrou nabídkou teplých i studených pokrmů, piva i nealkoholických nápojů. Otevřeno má denně od 11.00 do 22.00 hod. a v pátek a v sobotu dokonce až do půlnoci. Za pěkného počasí je pro vás přichystáno i venkovní posezení.

 

Nahlédněte sládkům pod pokličku

Křinický pivovar nabízí možnost prohlídek. Nahlédnout do jeho prostor a pod pokličku toho, jak se pivo Falkenštejn vaří, je možné po předchozí dohodě na tel. čísle +420 605 271 835. Prohlídka trvá asi 30 – 45 minut a lze ji spojit s degustací piva. Další informace najdete na https://www.pivofalkenstejn.cz/.

Tip na výlet

Návštěvu Křinického pivovaru v Krásné Lípě můžete spojit s prohlídkou interaktivní expozice v Domě Českého Švýcarska. Samotná budova Domu Českého Švýcarska se nachází doslova přes ulici od pivovaru, vzdálená přibližně 100 metrů. V samotném muzeu se pak dozvíte nejen historii, ale také všechny zajímavosti z okolí Českého Švýcarska.

zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30