/album/a110/a04-jpg3/
/album/a110/a05-jpg5/
/album/a110/a06-jpg4/
/album/a110/a08-jpg4/
/album/a110/a14-jpg4/
/album/a110/a16-jpg3/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

 Soutěsky Hřensko

 

 

Pravčická brána

 

Rysí stezka

 

Schrammsteine

Biofarma Hampl

Ke zdravému způsobu života neodmyslitelně patří i kvalitní potraviny, z nichž mnohé jsou produktem ekologického hospodářství.  To dobře vědí i na Biofarmě Hampl, nacházející se na rozhraní obcí Arnoltice a Labská Stráň, v CHKO Labské Pískovce. Zdejší kravičky se spokojeně popásají na voňavých pastvinách a na chuti mléka a sýrů v BIO kvalitě je to znát.
 

     

O biofarmě

Biofarma Hampl byla založena v roce 1999 a od roku 2006 hospodaří v ekologickém režimu. V roce 2013 zde začali s prodejem biomléka ze dvora. Dobrá pověst farmy se brzy roznesla a zákazníků přibývalo. V roce 2017 farma získala certifikát na BIO výrobky a bylo rozhodnuto o rozšíření provozu o sýrárnu. A aby tu nevznikaly sýry jen tak ledajaké, na zdejší zahradě pěstují i bylinky v BIO kvalitě, které je příjemně ochutí. Můžete si dopřát sýry s přísadou z česneku, papriček a různých bylinek.  Všechny dobroty je možné si zakoupit v prodejničce, která je součástí farmy. Pokud se tedy vydáte na výlet do Českého Švýcarska a vaše cesta povede směrem na  Labskou Stráň , zastavte se na Biofarmě Hampl a vyzkoušejte lahodnou chuť jejích výrobků. Kromě toho vás tu potěší pohled na krásnou okolní přírodu a popásající se skot včetně malých telátek.

 

Přístupnost

K Biofarmě vede autem cesta z Hřenska přes Janov a Arnoltice. Odbočkou před  penzionem Emil  v Labské Stráni dojedete až na místo. Nedaleko této křižovatky je i autobusová zastávka U Pajonků a kolem farmy prochází červená turistická trasa.

 

Občerstvení

Restaurace penzionu U lípy v Arnolticích, restaurace hotelu Belveder se zahrádkou na vyhlídce Belveder.

 

Provozní doba

Majitelé bydlí na farmě a tak je možné obchůdek navštívit po celý den od rána do večera. Protože se však někdy také musí vzdálit, je lepší předem zatelefonovat.
 

Parkování

U Biofarmy.

 

Kontakt

Zdeněk Hampl, Arnoltice u Děčína 124, PSČ 407 14

Telefon: +420 604 216 483, +420 775 858 398

 www.biofarmahampl.cz

 

TIP NA VÝLET

Vydejte se od farmy po červené značce k vyhlídce Belveder. Její vyhlídková terasa, kterou kdysi pro svou zábavu a hudební produkce využívalo panstvo, je dnes místem nabízejícím jedinečný výhled do hlubokého kaňonu Labe. Kousek od velké vyhlídkové terasy, blíž u vchodu do areálu hotelu, je menší zastřešená vyhlídka, která vám odkryje pěkný pohled nejen do kaňonu, ale zároveň i na samotnou skalní terasu.

zdroj: www.mapy.cz

     

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30