/album/a29/img-9544-jpg/
/album/a29/img-9882-jpg/
/album/a29/img-9563-jpg/
/album/a29/img-9300-jpg/
/album/a29/img-9385-jpg/
/album/a29/img-0070-jpg/

Poloha na mapě

Zajímavosti v okolí

 

Chřibský h rádek

Dekorační keramika pro dům i zahradu

Historická podstávková chalupa pod Železným vrchem stojí v Krásném Poli, části obce Chřibská. Pod šikovnýma rukama paní Jindry Havelkové tu vznikají keramické dekorační výrobky, které nacházejí své místo zejména v zahradách a interiérech stylových domů a chalup. I zdejší zahrada se po většinu roku mění na výstavní a prodejní galerii.

     

Vášeň z mládí

Paní Havelková je kreativní člověk již od dětství. Absolutorium výtvarné školy bylo jen přirozeným vyústěním jejího talentu. Nebylo divu, že ji zaujalo i modelování z keramické hlíny, ani to, že se její koníček postupem času proměnil v činnosti, která ji dnes živí. Kromě prodeje keramických výrobků nabízí navíc ve své dílně i kurzy keramiky.

 

Ozdoba domu i zahrady

V nabídce jsou keramická zvířátka, roztomilé mušky, čerti a trolové, závěsné dekorační obrázky, ale také hrnečky s otisky rostlin či květiny malované na břidlici. Velmi žádané jsou nádoby na příbory a vařečky, které představují moc pěknou a zároveň praktickou ozdobu kuchyní. Nechybí originální obaly na květiny a bylinky, ve kterých se moc pěkně vyjímají a zajímavé jsou sady, které zútulní koupelnu.

 

Seznámení s hrnčířským kruhem

Paní Havelková vlastní certifikát pro točení na hrnčířském kruhu. Kdo povolanější by vás tak mohl úspěšně dovést k tomu, abyste se seznámili se zpracováním keramické hlíny a vytvořili si pro potěšení něco svýma vlastníma rukama? Paní Jindra keramické relaxační kurzy nabízí i s možností ubytování v  malebné chaloupce a můžete zde strávit třeba víkend, nebo celou příjemnou dovolenou. Během svého pobytu si odpočinete v krásné krajině Českého Švýcarska a navíc se něčemu zajímavému přiučíte. Kurzy jsou vhodné děti i dospělé, úplné začátečníky, i mírně pokročilé.

 

Certifikát pro keramiku

Dekorační keramika z chaloupky pod Železným vrchem získala certifikát „ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt“ a setkat se s nimi můžete v informačních centrech národního parku České Švýcarsko. Výrobky je možné si rovněž objednat prostřednictvím webových stránek keramické dílny. Potřebné informace a kontakt najdete na  www.keramikajh.webnode.cz .

 

Tip na výlet

Vydejete se po stopách známého cestovatele a přírodovědce. Navštivte muzeum Tadeáše Haenkeho, který na přelomu 18. a 19. století procestoval povodí řeky Amazonky a také zdolal nejvyšší horu Ekvádoru. Tento významný botanik je nejen rodákem z nedaleké obce Chřibské, ale v místě současného muzea se dokonce narodil. Návštěvu muzea můžete spojit například také s prohlídkou Chřibského hrádku či nedaleký akvadukt.

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30