/album/a33/vyr-141mdk-levandule-web-jpg/
/album/a33/vyr-81ruzova-sul-sklo-2-web-jpg/
/album/a33/vyr-117kavove-mydlo-web-jpg/
/album/a33/vyr-135222-jpg/
/album/a33/vyr-122konopna-sumivka-web-jpg/
/album/a33/vyr-8mesickove-sumivky-web-jpg/

Poloha na mapě

Zajímavosti v okolí

 

Kamenický hrad

Přírodní mýdla z mýdlárny Šafrán

Mýdlárna Šafrán leží v severočeské obci Karlovka, součásti Velké Bukoviny. Ačkoliv zájem o její výrobky je velký, mýdlárna se stále drží osvědčené ruční výroby a dbá na vysokou kvalitu svých produktů. Tu potvrzuje i certifikace, která řadí její výrobky mezi nejlepší na českém trhu.

     

Cesta k výrobě mýdla vlastní zkušeností

Mýdlárna Šafrán je rodinnou firmou. Na jejím počátku byla potřeba kvalitního mýdla, které hledala paní Klára Šafránková pro citlivou pokožku svých rukou. Hledání se proměnilo ve zkušenost a následně v ruční výrobu mýdel, do které se pustila se svým manželem. Dnes lze říci, že se společně „strefili“ do mezery na trhu a úspěšně ji vyplnili. Výrobky jejich mýdlárny si oblíbili nejen čeští spotřebitelé, ale mají své příznivce i za hranicemi, až v dalekém Hongkongu.

 

Čistota, vůně i regenerace

Mýdlárna se zabývá ruční výrobou a prodejem přírodních mýdel, koupelových pěn a solí i tuhých šamponů. Všechny výrobky jsou prostoupené vůní bylinek a dalších přírodních produktů. V nabídce najdete přírodní mýdla levandulová, konopná, měsíčková, olivová, růžová, ale také kávová, skořicová, medová, s ovčím či kozím mlékem i mýdlo s Tea Tree. Každé z nich díky obsaženým bylinkám a ingrediencím krásně voní, ale také může napomoci při řešení různých potíží, například při hojení drobných kožních poranění, odřenin, spálenin, revmatických i svalových bolestech, ekzémech či plísní nohou. Pro vlasovou péči nabízí mýdlárna tuhé šampony pro světlé a tmavé vlasy, které zvýrazní jejich světlou či tmavou barvu a dodají jim pevnost a lesk. Pro hýčkání celého vašeho těla jsou určeny šumivky a soli do koupele, které se nejen postarají o hebkost vaší pokožky, ale mají navíc i zklidňující a regenerační účinky.

 

Mýdla dostanete v kamenných obchodech i v e-shopu

Veškeré výrobky můžete zakoupit jednotlivě, ale také v pěkných dárkových kazetách. Pokud byste si přáli nejprve vyzkoušet, které z mýdel pro vás bude tím pravým, můžete využít osvědčenou nabídku vzorků různé gramáže, které firma nabízí za přijatelné ceny. Voňavé produkty Mýdlárny Šafrán jsou k dostání v kamenných obchodech v Brně, Děčíně, Doksech, Havlíčkově Brodu, Liberci, Mladé Boleslavi, v Novém Boru, Ostravě, Praze, Roudnici nad Labem, Ústí nad Labem a ve Vrchlabí. Zakoupit je můžete také prostřednictvím e-shopu na  www.mydlarnasafran.cz .

 

Tip na výlet

Pokud už budete poblíž obce České Kamenice, kde má mýdlárna svou výrobnu, nezapomeňte navštívit muzeum psacích strojů se stálou expozicí více než 300 vystavených kusů. Za návštěvu stojí také Kamenický hrádek, ležící necelé dva kilometry jihovýchodně od města. Pokud byste měli v plánu prozkoumat i širší okolí obce, doporučujeme podzemní továrnu Rabštejn ležící na půli cesty mezi Českou a Srbskou Kamenicí u obce  Janská , ze které na Vás dýchne mrazivý duch těžkých časů druhé světové války.

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30