/album/a25/vyrobky-07-jpg/
/album/a25/phoca-thumb-l-foto-ichp-2013-170-jpg/
/album/a25/vyrobky-10-jpg/
/album/a25/vyrobky-02-jpg/
/album/a25/phoca-thumb-l-dilny-6-jpg/
/album/a25/phoca-thumb-l-dsc01767-jpg/

Poloha na mapě

Zajímavosti v okolí

 

Zámek Šluknov

Tkané výrobky z Integrovaného centra Horní Poustevna

Sociálně terapeutická Dílna u Markétky, Integrovaného centra pro osoby se zdravotním postižením Horní Poustevna, má svá pracoviště v Horní Poustevně a ve Šluknově. V jejích dílnách vzniká řada pěkných rukodělných výrobků. Jsou mezi nimi předměty textilní, košíkářské, dřevěné i vyrobené v arteterapeutické dílně. Zdejší tkané výrobky získaly certifikát regionálního produktu Českosaského Švýcarska.

     

Pěkné i užitečné

Tkané výrobky vznikají v dílnách v Horní Poustevně i ve Šluknově. Najdete mezi nimi oblíbené koberečky, šikovné taštičky různých velikostí, originální barevné vaky či třeba čepice. Jak vidíte, tkanými výrobky můžete jak ozdobit svou domácnost, tak využít i zcela prakticky.

 

Práce hrou

Dílna u Markétky kde nejen tkané výrobky vznikají, je určena klientům se všemi stupni postižení mentálního, tělesného i kombinovaného postižení a jejich věková hranice je od šestnácti do čtyřiašedesáti let. Posláním dílny je zachovávat schopnosti klientů a rozvíjet jejich pracovní a sebeobslužné návyky a dovednosti, které umožňují zařazení do běžného života. Rukodělná tvorba jim dává mimo jiné prostor k tvůrčí činnosti a rozvíjí důležitou jemnou i hrubou motoriku. O tom, že se jim to daří, svědčí nabídka mnoha pěkných předmětů a drobností a také již zmíněný certifikát regionálního produktu Českosaského Švýcarska udělený tkaným výrobkům.

 

Malé předměty od lidí s velkým srdcem

Z nabídky tkaných i ostatních výrobků, které vytvořily ruce klientů zdejšího Integrovaného centra, si můžete vybrat i vy. Stačí od pondělí do pátku mezi 8.00 až 15.00 hodinou zamířit do Horní Poustevny č.p. 40, nebo do Šluknova na ulici T.G. Masaryka č. 575, a zazvonit, nebo se dopředu objednat. Obchůdky jsou plné malých předmětů zhotovených lidmi s velkým srdcem.  A pokud byste si z běžného sortimentu snad nevybrali, výrobky vám ve zdejší dílně po dohodě zhotoví i na zakázku podle vašeho návrhu. Více se dozvíte na webu www.ichp.cz.

 

Tip na výlet

Při návštěvě Šluknovska si určitě nenechte ujít návštěvu místního zámku Šluknov, který byl teprve nedávno zrekonstruován a znovu otevřen po velkém požáru v roce 1968.

zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30