/album/a17/vyrp16-58dscn0458-jpg/
/album/a17/vyr-58dscn0316-jpg/
/album/a17/vyrp15-58dscn0219-jpg/
/album/a17/vyrp11-67dscn0593-jpg/
/album/a17/vyrp12-58pes-selekce-jpg/
/album/a17/f-19dscn0906-jpg/

Poloha na mapě

Velké dřevěné kostky z Jiřetína pod Jedlovou

Dřevo od pradávna v domácnosti nacházelo všestranné využití. Některé dřevěné výrobky postupně nahradil plast, ale dnes se lidé opět rádi vracejí k tomuto tradičnímu přírodnímu materiálu. V Jiřetíně pod Jedlovou se pod rukama truhláře pana Vojtěcha Huka mění voňavé dřevo na hračky, bytové doplňky a třeba i na ptačí krmítka. Velké oblibě se těší jeho velké dřevěné kostky. Tato stavebnice dokonce získala i certifikát Regionální produkt ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO.

     

Kdo si hraje, nezlobí

A ten, komu se dostanou do rukou dřevěné variabilní kostky, už vůbec ne. Z velkých kostek lze postavit řadu pěkných staveb včetně hradu, ale také třeba Trojského koně či dokonce psa. Kostky vyrobené ze smrkového dřeva nejsou povrchově nijak ošetřené, takže jsou naprosto bezpečné a rodiče se nemusejí obávat o zdraví svých dětí. Stavebnice podněcuje fantazii malých i větších stavebníků, kterým jejích 138 dílů nabízí neomezené možnosti kombinací. V nabídce jsou i mega velké kostky. Největší mají rozměr 100x100x100 mm a tato stavebnice prakticky nemá na trhu obdoby. Mega velké kostky jsou vyráběny z bukového dřeva vysoce odolného proti opotřebení a tak jsou vhodné i pro školky, dětské družiny či dětské koutky.

 

Přejete si hrázděný dům? Máte ho mít!

Milovníci skládaček v nabídce pana Huka najdou unikátní stavebnici hrázděného domu. Správným přikládáním jednotlivých částí vznikne model, který je věrnou kopií domu ve Varnsdorfu. A těm, kteří si rádi hrají, je určeno dřevěné pexeso z překližkových destiček s nalepenými obrázky malebných roubenek nacházejících se na území NP České Švýcarsko. I tento produkt získal certifikát Regionální produkt ČESKÉ ŠVÝCARSKO.

Nejen kostky z dílny pana Huka

V další nabídce dřevěných výrobků najdete například originální garnýže, koupelnové doplňky, ptačí krmítko, vyřezávaná malovaná zvířátka, ale také držák na koňské sedlo či malý model pravé koňské stáje. Veškeré výrobky jsou dílem pana Huka. Sám je navrhuje, vyrábí i zajišťuje jejich prodej prostřednictvím internetového obchodu. Prioritou je pro něho kvalita výrobku a spokojenost zákazníků. Kompletní sortiment i pár slov o motivaci, která jej dovedla k vytvoření internetového obchodu, najdete na www.paikea.cz.

 

Tip na výlet

Spojte návštěvu Jiřetína pod Jedlovou s výletem na nedalekou zříceninu hradu Tolštějn. K té se dostanete po žluté stezce směrem na jih od obce Jiřetín. Po shlédnutí zříceniny můžete pokračovat dále po červené stezce na vrch Jedlová s krásným výhledem a následně přes Křížovou horu se vrátit po zelené stezce zpět do obce Jiřetín. Tento okruh je dlouhý zhruba 7 kilometrů a připravte se na výstup, který vás na něm čeká. V létě se po výšlapu můžete ovlažit v místním koupališti Jiřetín v zimě naopak můžete vyzkoušet Ski areál Jedlová.

zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30