Cyklotrasy v okolí Děčína

Pokořte Děčínský Sněžník! - region Tisá

Děčín - Přípeř – Jalůvčí – Maxičky –Vlčí jezírko - obec Sněžník – Děčínský Sněžník (723 m) – Tisá...

Podél Labe do Bad Schandau

Děčín – Horní Žleb – Čertova Voda – Dolní Žleb - Schöna - Schmilka - Bad Schandau - Schöna - Dolní Žleb - Děčín...

Náhorní plošinou z Tisé do Děčína

Tisá – obec Sněžník – Vlčí jezírko – Kristin Hrádek – Maxičky – Přípeř – Jalůvčí – Děčín...

Děčín - Hřensko - České Švýcarsko

Děčín – Horní Žleb – Čertova Voda – Dolní Žleb – Schöna / Hřensko – přívoz – Janov – Arnoltice - Bynovec – Slunečná brána – Nad Loubím – Děčín.

     

Popis trasy

Z Děčína se napojíte na cyklostezku „Labská trasa – Krajem pískovcových skal“ a vydáte se po malebném a nenáročném úseku kolem Labe do obcí Horní Žleb, Čertova Voda, Dolní Žleb a Schöna / Hřensko, kde se nalodíte na přívoz (za poplatek 40 Kč za osobu a kolo 30 Kč), který vás zaveze na druhý břeh Labe. Ze Hřenska budete pokračovat obcí proti proudu řeky Kamenice až na jedniou křižovatku, kde se dáte prudce doprava a budete pokračovat prudkým stoupáním (cca 3 km) až do obce Janov na hranici NP České Švýcarsko a přes les do obce Arnoltice s větrným mlýnem, kde vás opět čeká výrazné stoupání. Dále po silnici pokračujte do obce Bynovec a odtud po zelené turistické trase na rozcestník Pod Kamenským vrchem. Odtud stále po zelené přes Slunečnou bránu k rozcestníku Nad Loubím, kde se na chvíli trasa napojí na červenou turistickou značku. Poté pokračujte po NS Kaňon Labe směr Děčín a v místě, kde turistická trasa těsně míjí silnici, sjeďte do ulice Kamenická. Přibližně po jednom kilometru přehledného úseku odbočte vpravo do ulice Lužická a následně dojedete zpět do Děčína. Zdatnější cyklisté mohou do Děčína dojet náročnější trasou po NS Kaňon Labe, která se napojí na ulici Lužická u děčínské nemocnice.

 

Občerstvení

Trasa vede kolem několika restaurací. Zastavit se můžete napříkad cestou do Hřenska v restauraci Dolní Grund u přívozu Dolní Žleb. Cestou z Hřenska můžeme v Janově doporučit restauraci hotelu U Zeleného stromu.

 

Náročnost

Cca 40 km, středně náročná trasa s nutností horského kola.

 

Stoupání

Výrazná stoupání vás čekají ze Hřenska do Janova v délce cca 3 km a z Janova do Arnoltic také cca 3 km.

 

Doporučení

Na cestu budete potřebovat občanský průkaz nebo pas, jelikož část trasy vede po německé straně.

 

Mapa

Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30