Podél Labe do Bad Schandau - Českosaské Švýcarsko

Děčín – Horní Žleb – Čertova Voda – Dolní Žleb - Schöna - Schmilka - Bad Schandau - Schöna - Dolní Žleb - Čertova voda - Děčín

     

Popis trasy

V Děčíně se vydáte po cyklostezce „Labská trasa – Krajem pískovcových skal“, která je součástí mezinárodní trasy Praha – Drážďany a vede po levém břehu Labe. Z Děčína dojedete do německé Schöna, kde přejedete přívozem na druhou stranu do Hřesnko (cena přívozu činí 40 Kč za osobu a 30 kč za kolo). Ze Hřenska budete pokračovat po silnici přes bývalý hraniční přechod do německé Schmilky, kdy přibližně 0,7 km za Schmilkou opět začíná cyklostezka až do lázeňského městečka Bad Schandau. Doporučujeme si projít po promenádě a malebnými uličkami tohot městečka. Z Bad Schandau se vydáte opět podél řeky Labe až k velkému mostu, po kterém se dostanete na druhou stranu řeky. Hned na konci mostu se dáte doleva, sjedete z mostu a budete pokračovat chvíli po málo frekventované silnici pro proudu řeky Labe až k cyklostezce,  po které se pohodlně vrátite do Schöny. Odtud se již můžete vráti do Dolního Žlebu a následně do Děčína. 

 

Doporučujeme

 Pokud se již nebudete z Bad Schandau chtít vracet na kole, nastupte na výletní loď Poseidon a užijte si plavbu po Labi. Z paluby lodi uvidíte krásnou přírodu Českosaského Švýcarska.

 

Náročnost

cca 49 km, nenáročná cyklostezka, po značených trasách, zpět vlakem nebo po stejné cyklotrase.

 

Mapa

Podél Labe do Bad Schandau - Českosaské Švýcarsko

Zdroj: Mapy.cz

Další cyklotrasy

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30