Fotogalerie

/album/fotogalerie161/a2000-jpg3/
/album/fotogalerie161/a2201-jpg1/
/album/fotogalerie161/a2172-jpg1/
/album/fotogalerie161/a2173-jpg1/
/album/fotogalerie161/a2195-jpg1/
/album/fotogalerie161/a2167-jpg1/

Poloha na mapě

Pravčická brána a Soutěsky řeky Kamenice - České Švýcarsko

Hřensko – Pravčická brána - Mezní Louka - Ke Strži - Divoká Soutěska - Edmundova Soutěska - Hřensko

     

Popis trasy

Z obce Hřensko se vydáte po červené turistické značce kolem penzionu Lugano po silnici ke Třem pramenům, kde již budete pokračovat stoupáním lesním terénem (první část úseku vede cesta po kamenné cestě) až k Pravčické bráně.  Do areálu Pravčické brány se platí vstupné, ale za výhledy, které se Vám naskytnou jistě nebudete litovat. V areálu také naleznete výletní zámeček Sokolí hnízdo se stylovou restaurací, letní terasou, ale také si zde můžete zakoupit upomínkový předmět v místním informačním centru. Z Pravčické brány se vydáte po žluté turistické značce po vrstevnicích Gabriliiny stezky. Cesta vás povede překrásnou krajinou po pěší stezce, kde se vám bude hodit vhodná turistická obuv. Zkuste se podívat na zajímavé tipy na výběr turistické barefoot obuvi, kerá je čím dál populárnější mezi turisty. Po Gabrilině stezce půjdete 6km až na Mezní Louku, kde se za hotelem Mezní louka (nalevo od hotelu) vydáte po modré značce stoupáním Ke Strži. Dále již budete pokračovat doprava po žluté trase k Divoké Soutěsce, která Vás za poplatek a poutavého vyprávění proveze soutěskami Divoké Kamenice. Poté budete pokračovat kaňonem k Tiché Soutěsce, odkud se dále poplavíte druhou části, tzv Edmundovou Soutěskou s Převozníkem. Od Edmudovy Soutěsky je to už pouhé 2 km do Hřenska. 

 

Občerstvení na trase

Občerstvit se můžete ve Hřensku na Pravčické bráně a na Mezní Louce doporučujeme turistický bufet v penzionu U Fořta nebo také lepší kuchyně je v samotném penzionu.

 

Náročnost

přibližně  16 km, nenáročná trasa. 

Doporučujeme

Pokud vyrážíte už z Děčína, zpříjemněte si výlet plavbou na výletní lodi Poseidon, která Vás zaveze z Děčína do Hřenska. Pěší trasu dál absolovujte ve směru Hřensko - Pravčická brána, jelikož cestou budete zdolávat pouze jedno stoupání na Pravčickou bránu a až budete unaveni hezky se necháte vézt na pramicích soutěskami.

 

Upozornění

Cesta není vhodná pro absolovování s dětskými kočárky. Platí zde zákaz vjezdu kol.

 

Mapa

Pravčická brána a  Soutěsky řeky Kamenice - České Švýcarsko

Zdroj: Mapy.cz

Další turistické trasy

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30