Kulturní léto v Krásné Lípě 2016

Tradiční soubor kulturních programů „Kulturní léto v Krásné Lípě“ začíná vždy v červnu a pokračuje v průběhu letních prázdnin. Během této doby můžete navštívit různé koncerty, besedy a mnohé další zajímavé akce. A na co se můžete letos těšit

     

Červen - kulturní léto odstartují koncerty a festivaly

Červnový program nabídne 14. 6. koncert Krásnolipského komorního sboru. Od 17. do 19. 6. proběhne na náměstí Mezinárodní folklorní festival Krásná Lípa. V sobotu 18. 6. se náměstí stane dějištěm Festivalu dechové hudby a zároveň bude probíhat pravý Staročeský jarmark. Od středy 22. do neděle 26. 6. to bude akce 6 Wandertag, neboli Setkání turistů u nás.

 

Červenec - hudba, film, sport

Na první červencovou sobotu, 2. 7., je přichystán opět hudební zážitek. Tentokrát se uskuteční v kostele sv. Máří Magdaleny a bude jím koncert Jiřího Bárty. Poté sérii kulturních zážitků přeruší sportovní akce, která nadchne zejména ženy, neboť ve dnech 7. - 10. 7. se pojedete Mezinárodní cyklistický závod žen Tour de Feminin. Milovníci filmů mohou 16. - 19. 7. zamířit na krásnolipské náměstí, kde bude promítat známý Kinematrograf bratří Čadíků. V sobotu 23.7. se koná opět koncert, tentokrát vás potěší Pavel Větrovec Company. Následující sobotu, 30. července bude centrem dění kaple ve Vlčí hoře, kde proběhne koncert Krásnolipského tria.

 

Srpen – finále se blíží

6. srpna se kaple ve Vlčí hoře rozezvučí tóny koncertu Tonnyho Ackermanna. 13. srpna zvýrazní akustika kostela sv. Máří Magdaleny tóny vystoupení Krásnolipského tria a 20. 8. stejně tak i koncertu Gaudim  Pragense. A blížíme se do finále, které se uskuteční v sobotu 27. srpna. Na tento den je plánován Den Českého Švýcarska, během kterého vystoupí skupiny Slza a Žlutý pes, těšit se můžete na 17. sraz motoristů Čechie Böhmerland a Dětský Pakmaraton a štafetový běh.

Podívejte se na záznam ze Dne Českého Švýcarska

Na shledanou příští rok

Pokud do Krásné Lípy zamíříte v září, ani tehdy nebudete zklamáni, neboť 12. 9. zazní kostelem sv. Máří Magdaleny tóny slavnostního koncertu skladatelů Šluknovského výběžku, pořádaný u příležitosti 150. výročí filipovských událostí. Poté se již můžete těšit, co pěkného a zajímavé přinese Kulturní léto v Krásné Lípě příští rok.

Pro více informací navštivte www.krasnalipa.cz, nebo profil fb.my/krasnalipa3. Na webu i facebooku budou k této oblíbené akci průběžně přibývat další aktuality.

/album/a57/obraz020-jpg/
/album/a57/obraz001-jpg/
/album/a57/obraz019-jpg/
/album/a57/obraz016-jpg/
/album/a57/obraz015-jpg/
/album/a57/obraz002-jpg/
/album/a57/obraz018-jpg/

Vyberte si ubytování v Krásné Lípě a okolí


Aparthotel Lípa

Penzion Na bělidle

Apartmány na ranči

Kyjovská stodola

Cena od: 700 Kč Cena od: 460 Kč Cena od: 405 Kč Cena od: 266 Kč

 

Více ubytování v Krásné Lípě a okolí

Všechna ubytování v Českém Švýcarsku

Prohlédněte si plakát s chystanými akcemi

zdroj: www.krasnalipa.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30