Otevření vyhlídky na Malé Pravčické bráně

20.04.2013 09:15

V sobotu 20. Dubna se uskuteční slavnostní otevření nové vyhlídky na Malé Pravčické bráně a symbolicky se zahájí nová turistická sezóna v Českém Švýcarsku. Ráno bude sraz ve Vysoké Lípě v restauraci „U nás“, poté se společně vyrazí k Malé Pravčické bráně, kde se symbolicky otevře nová vyhlídka a potom bude následovat komentovaná procházka na Mezní Louku, kde bude připraveno občerstvení.

 

Sraz účastníků:

 v 9.15 hodin  na parkovišti ve Vysoké Lípě u restaurace U nás. Následně společný  přesun pod Malou Pravčickou bránu (po červené TZ).
 
 

Slavnostní otevření vyhlídky

V 10.00 slavnostní křest - přestřižení pásky u vyhlídky  a vstup na vyhlídku.
 
 

A poté

Dále pokračujeme komentovanou procházkou po červené turistické značce až na  Mezní Louku (3,5 km) do informačního střediska pana Suchánka "U Fořta".
Zde bude pro účastníky připraveno občerstvení - mj. regionální chléb se škvarkama :-), zároveň bude představeno nové informační středisko a nový komplex Seníků  - ubytování v dřevěných boudách, vycházejících z původních seníků.
 
Z Mezní Louky je možné využít opět turistický autobus jak směr Děčín (např. 14.11 hod) – tak směr Krásná Lípa (např. 14.40 hod).

Kdy: 20.4.2013 sraz 9:15

Kde: sraz Vysoká Lípa

 

Zdroj: www.npcs.cz

 

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30