Večerní prohlídka Lorety Rumburk

21.01.2014 18:00

Poznejte večerní Loretu Rumburk

Vydejte se za poznáním do města Rumburk. Dne 21. ledna 2014 zde probíhá poslední z unikátních večerních prohlídek s doprovodným programem. Přijďte včas na 18. hodinu.

Zdroj obrázku: https://rumburk.farnost.cz/loreta/

Večerní prohlídky Lorety Rumburk

Po čas předvánoční i vánoční jste se mohli zúčastnit večerních prohlídek Lorety Rumburk. Akce se zalíbila a proto je možné se jí zúčastnit i nyní v povánočním čase. Udělejte si tedy čas 21. ledna 2014 a zajděte na prohlídku. Věřte, že budete svědky neopakovatelné atmosféry při svitu svíček a nádechu historie. Můžete se těšit také na zvuk varhan, které neodmyslitelně patří k památkám tohoto druhu. Prohlédnout si budete moci také klášterní betlém.

Délka trvání a program

Prohlídka Lorety Rumburk trvá kolem jedné hodiny. Uslyšíte zde informace o historii loretánské kaple Panny Marie, křížové chodbě a poutní kapli Svatých schodů. V lednové prohlídce si budete moci prohlédnout klášterní betlém. Uslyšíte také duchovní písně.

Loretánská kaple Panny Marie

Tato kulturní památka České republiky byla postavena na samém počátku 18. století. Uvnitř kaple nalezneme kromě překrásné výzdoby a oltáře také posvěcenou Černou madonu s děťátkem z roku 1694.

Vstupné

Dospělí 80 Kč

Snížené (děti, důchodci, studenti) 40 Kč

(Výtěžek ze vstupného putuje na opravu objektu)

Kontakt

Loreta.rumburk@seznam.cz

Tel.: 604 555 922

Více informací: https://akce.ceskesvycarsko.cz/cs/ruzne/zimni-vecerni-prohlidky-lorety

Poloha na mapě

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30