/album/fotogalerie87/a2112-jpg/
/album/fotogalerie87/a2115-jpg/
/album/fotogalerie87/a2116-jpg/
/album/fotogalerie87/a2118-jpg/
/album/fotogalerie87/a2119-jpg/
/album/fotogalerie87/a2128-jpg/

Poloha na mapě

Bad Schandau - Saské Švýcarsko

Malebné lázeňské městečko Bad Schandau naleznete hned za hranicemi a skrývá mnoho atraktivit.

Bad Schandau

     

Základní informace

Najdete zde muzeum, výletní tramvaj Semmeringbahn a skvělý lázeňský bazénový komplex Toskana Therme, který potěší Vaše tělo i duši. Vzhledem k uvedeným skutečnostem patří Bad Schandau k nejnavštěvovanějším místům oblasti Saské Švýcarsko.  Bad Schandau, česky také Žandov, leží 40 km jihovýchodně od Drážďan na pravém břehu Labe při soutoku s Křinicí. Obec se připomíná již v 15. století, svůj velký rozvoj však zaznamenala až po roce 1730, kdy byl v údolí Křinice objeven železitý pramen a vznikly zde slavné lázně. Z památek stojí za Vaši pozornost Johanniskirche, kostel z roku 1645. Na Zámeckém vrchu nad lázněmi se tyčí zbytky raně středověkého hrádku. Nad lázeňskou léčebnou je botanická zahrada, v údolí Křinice lázeňská čtvrť s parkem. Ve městě se dochovaly typické hrázděné domy. Z Bad Schandau vede Vorařská naučná stezka dlouhá 9 km a podél ní jezdí známá tramvaj z roku 1898.

 

Výletní loď Poseidon

Jedinečný zážitek nabízí plavba výletní lodí Poseidon z Děčína nebo Hřenska právě do Bad Schandau. Díky prodloužení zastávky zde budete mít dost času k návštěvě vyhlídkové věže Ostrau s krásným výhledem do labského údolí a prohlídky přilehlé ZOO a botanické zahrady. Dále doporučujeme jízdu historickou tramvají Kirnitztalbahn k vodopádu ve skalách Křinického údolí.

 

 

Přístupnost

Do Bad Schandau se dostanete po silnici z Hřenska a Pirny nebo vlakem do železniční stanice Bad Schandau, která se nachází na levém břehu Labe, spojení mezi oběma břehy zajišťuje přívoz.

 

Tip na výlet

Místní okolí je doslova rájem vyhlídek a skvělých výhledů. Doporučujeme navštívit jedno z nejznámějších míst Saského Švýcarska a to vyhlídku Schrammsteine. Stezky vás dále zavedou na Kleine Bastei.

zdroj: mapy.cz

 

     

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30