/album/fotogalerie89/a2148-jpg/
/album/fotogalerie89/a2144-jpg/
/album/fotogalerie89/a2146-jpg/
/album/fotogalerie89/a2145-jpg/
/album/fotogalerie89/a2143-jpg/
/album/fotogalerie89/a2139-jpg/

Poloha na mapě

Doubice - České Švýcarsko

Malebná víska je kuriozitou Česka, je to totiž nejmenší samostatná obec v České republice s necelou stovkou obyvatel. Leží uprostřed romantických lesů na rozhraní oblastí České Švýcarsko a Lužické hory, asi 2, 5 kilometru severně od Chřibské. 

     

Základní informace

Doubice se rozkládá v krásné přírodě Šluknovského výběžku. Tvoří ji dvě části - Stará Doubice a Nová Doubice. O mimořádném klidu a přívětivosti tohoto místa svědčí nápis „Mozkové lázně Doubice“, který vítá zdejší návštěvníky. Počátky vrcholně středověkého osídlení této lokality jsou spojeny se sklářskou výrobou, která je typická pro Lužické hory. Obci dominuje klasicistní kostel Nanebevzetí Panny Marie z počátku 19. století, obdivovat zde můžete celou pestrou paletu lidových staveb, malebných roubenek a dřevěných domů s podstávkou.

 

Galerie soch

Zdejší zajímavostí je již proslulá venkovská galerie vyřezávaných soch, které jsou umístěné na prostranství v areálu penzionu Stará Hospoda. Ponejvíce mají podobu pohádkových zjevení, rozličných zvířat a dalších postav ze světa fantazie. Je jich tu již více jak 300 a další stále přibývají.

 

Za kulturou do Fabriky

Doubice má pro své obyvatele i návštěvníky k dispozici také pěkné kulturní zázemí v podobě klubu Fabrika, který se nachází v areálu bývalé továrny na nitě. Konávají se zde různé akce, koncerty a semináře. Krásné okolí obce s množstvím přírodních i historických zajímavostí zve k vycházkám i celodenním výletům.

 

Tip na výlet

Na jižní okraji obce je vyhlídkových vrch  Spravedlnost  a okolí Doubic se nachází hned několik turistických cílů a přirozených vyhlídek, avšak doporučujeme využít žlutou stezku, která vás pohodlně zavede až přímo pod Jetřichovické skalní město s vyhlídkami Mariina skála a Vilemínina stěna.

zdroj: mapy.cz

 

     

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30