/album/fotogalerie83/p1030195-jpg/
/album/fotogalerie83/p1010160-jpg/
/album/fotogalerie83/jet14-big-jpg1/
/album/fotogalerie83/p1010591-jpg/
/album/fotogalerie83/jet04-big-jpg1/
/album/fotogalerie83/p1010594-jpg/

Poloha na mapě

Jetřichovice - České Švýcarsko

Obec Jetřichovice patří mezi jedno z hlavních turistických center a oblíbených míst NP České Švýcarsko, kterou naleznete v malebném údolí při potoce Jetřichovická Bělá, asi 5, 5 kilometru severozápadně od České Kamenice.

     

Základní informace

K Jetřichovicím také náleží další známé obce jako jsou Rynartice, Všemily a Vysoká Lípa. Celá oblast je typická svoji malebností a zachovalou lidovou arichtekturou podstávkových  stavení.

 

Trocha historie

Osídlení Jetřichovic a okolí  vznikalo v souvislosti s hradem Falkenštejn, který měl obrannou funkci obchodní cesty „Česká cesta“, která spojovala Česko se Saskem. Dříve se zde dařilo zemědělství a tkalcovství, ale v roce 1778 byla obec pod náporem pruských vojsk vydrancována. Pro svůj neopakovatelný půvab se stávají Jetřichovice začátkem 19. století vyhledávaným turistickým centrem, byly zde také dokonce i klimatické lázně. Z památek se v obci dochoval pozdně barokní kostel sv. Jana Nepomuckého, který byl nedávno opravený. 

 

Podívejte se na video z vyhlídek u Jetřichovic

 

Tip na výlet

V obci Jetřichovice naleznete několik útulných penzionů, obchod a informační centrum. Mezi největší zajímavosti patří známý Dolský mlýn, skalní vyhlídky (Mariina vyhlídkaRudolfův kámen) a romantické Pavlinino údolí. Na začátku Pavlina údolí ( u bývalé továrny na nitě) je také kemp s přírodním bazénem, který postupně prochází celkovou rekonstrukcí. V Jetřichovicích se natáčel film Rodinné trampoty oficiála Třísky a u Dolského mlýna např. známá pohádka Pyšná princezna nebo poslední pohádka Peklo s princeznou.

zdroj: mapy.cz

 

     

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30