/album/fotogalerie83/p1030195-jpg/
/album/fotogalerie83/p1010160-jpg/
/album/fotogalerie83/jet14-big-jpg1/
/album/fotogalerie83/p1010591-jpg/
/album/fotogalerie83/jet04-big-jpg1/
/album/fotogalerie83/p1010594-jpg/

Poloha na mapě

Jetřichovice - České Švýcarsko

Obec Jetřichovice patří mezi jedno z hlavních turistických center a oblíbených míst NP České Švýcarsko, kterou naleznete v malebném údolí při potoce Jetřichovická Bělá, asi 5, 5 kilometru severozápadně od České Kamenice.

     

Základní informace

K Jetřichovicím také náleží další známé obce jako jsou Rynartice, Všemily a Vysoká Lípa. Celá oblast je typická svoji malebností a zachovalou lidovou arichtekturou podstávkových  stavení.

 

Trocha historie

Osídlení Jetřichovic a okolí  vznikalo v souvislosti s hradem Falkenštejn, který měl obrannou funkci obchodní cesty „Česká cesta“, která spojovala Česko se Saskem. Dříve se zde dařilo zemědělství a tkalcovství, ale v roce 1778 byla obec pod náporem pruských vojsk vydrancována. Pro svůj neopakovatelný půvab se stávají Jetřichovice začátkem 19. století vyhledávaným turistickým centrem, byly zde také dokonce i klimatické lázně. Z památek se v obci dochoval pozdně barokní kostel sv. Jana Nepomuckého, který byl nedávno opravený. 

 

Turistické centrum Českého Švýcarska

Dnes Jetřichovice patří mezi nejvíce navštěvované obce Českého Švýcarska. Je zde řada velmi atraktivních turistických cílů, které do Jetřichovic lákají tisíce návštěvníku ročně. A právě proto, je i nabídka i bohatá nabídka ubytování. Jetřichovice a blízké okolí má vskutku co nabídnout. A co zde můžete navštívit? Nejznámější jsou Jetřichovické vyhlídky, Dolský Mlýn nebo Skalní hrad Falkenštejn. Ale jsou tu i další pozoruhodná místa jako např. Pavlinino údolí, Tokáň nebo Vyhlídka Treppenstein. 

 

Podívejte se na video z vyhlídek u Jetřichovic

 

Tip na výlet

V obci Jetřichovice naleznete několik útulných penzionů, obchod a informační centrum. Mezi největší zajímavosti patří známý Dolský mlýn, skalní vyhlídky (Mariina vyhlídkaRudolfův kámen) a romantické Pavlinino údolí. Na začátku Pavlina údolí ( u bývalé továrny na nitě) je také kemp s přírodním bazénem, který postupně prochází celkovou rekonstrukcí. V Jetřichovicích se natáčel film Rodinné trampoty oficiála Třísky a u Dolského mlýna např. známá pohádka Pyšná princezna nebo poslední pohádka Peklo s princeznou.

zdroj: mapy.cz

 

     

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30