/album/fotogalerie26/kostel-v-ruzove-jpg/
/album/fotogalerie26/a3-cyklotrasa-3076a-jpg/
/album/fotogalerie26/chalupa-v-ruzove-v-ceskem-svycarsku-jpg/
/album/fotogalerie26/kostel-v-ruzove-u-decina-jpg/
/album/fotogalerie26/alej-cyklostezka-jpg/
/album/fotogalerie26/vyhled-na-ruzovsky-vrch-z-pastevniho-vrchu-v-ruzove-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Růžovský vrch

 

Pravčická brána

 

Dolský mlýn

 

Rozhledna Janov

Růžová - České Švýcarsko

Obec s romantickým názvem Růžová patří mezi nejhezčí obce v Českém Švýcarsku a najdete ji 5 kilometrů na jihovýchod od Hřenska.

     

Základní informace

Růžová prošla během několika posledních let zásadní proměnou v malebnou turistickou obec, která právem patří mezi nejhezčí obce v regionu. V roce 2014 se stala krajským vítězem vesnice roku. Růžová je vyhledávaným místem mnoha turistů, kteří se zde mohou ubytovat, ale také se vydat za výlety a poznáním do okolí. V obci je velká řada ubytovacích zařízení, ale také restaurací, velké dětské hřiště, fotbalové hřiště, tenisové a volejbalové kurty. Vše naleznete pohodlně v centru obce. V Růžové je také bowling a známá mýdlárna Rubens, kde se vyrábí přírodní mýdla. Je zde také možnost absolovovat exkurzi celou mýdlárnou.

Kam za výlety, zážitky a poznáním

Dominantou Růžové je barokní kostel Sv. Petra a Pavla. Jižně od obce na svahu Petřín najdete další pozoruhodnou památku, bývalý větrný mlýn z 19. století. Během letní sezóny je také v provozu indiánská vesnička Rosehill s možností představení a exkurzí pro děti. Růžová také plánuje stavbu vyhlídkové věže na Pastevním vrchu, odkud je velmi hezký výhled do okolí. Uvidíte nádherné scenérie Českého i Saského Švýcarska. Zajímavou částí obce je také nedaleká Kamenická stráň s velkým množstvím podstavkových stavení. Na Kamenickou stráň vede dobře udržovaná asfaltová cesta a tak procházka je ideální pro rodiny s dětskými kočárky a vozíčkáři. Z Růžové se také pohodlně dostanete na lodičky ve Hřensku, Pravčickou bránu nebo na Růžovský vrch, který je též nazýván "Děčínská Fudžijama". Všude Vás provedou značené turistické trasy. Určitě nezapomeňte navštívit nedaleký Dolský mlýn a údolí řeky Kamenice, kde se točila známá pohádka "Pyšná princezna".

 

Kontakt

Obec Růžová
Růžová 30
407 14 Růžová
Telefon: 412 553 102
E-mail: obec.ruzova@atlas.cz
Web: www.obec-ruzova.cz

 

Tip na výlet

V okolí naleznete nejedno zajímavé místo. Vydejte se po naučné turistické trase přes Pastevní vrch k Dolskému mlýnu. Cestou projdete přes Kamenickou stráň s hezkou skalní vyhlídkou na údolí řeky Kamenice. Zpět se budete vrace cestou pod úbočím Růžovského vrchu. Zdatnější turisté mohou vystoupit až na vrchol a okusit neopakovatelnou energii tohoto čedičového vrchu.
 
zdroj: mapy.cz
 
     

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30