/album/fotogalerie90/srbska-kamenice-a-okoli-ceskesvycarsko2-jpg/
/album/fotogalerie90/srbska-kamenice-a-okoli-ceskesvycarsko4-jpg/
/album/fotogalerie90/srbska-kamenice-a-okoli-ceskesvycarsko17-jpg/
/album/fotogalerie90/srbska-kamenice-a-okoli-ceskesvycarsko6-jpg/
/album/fotogalerie90/srbska-kamenice-a-okoli-ceskesvycarsko1-jpg/
/album/fotogalerie90/srbska-kamenice-a-okoli-ceskesvycarsko5-jpg/

Poloha na mapě

Srbská Kamenice - České Švýcarsko

Srbská Kamenice je dnes oblíbeným místem regionu České Švýcarsko, naleznete ji v údolí řeky Kamenice na hranici Národního parku České Švýcarsko.

Srbská Kamenice

     

O Srbské Kamenici

Obec byla založena již na počátku 11. století. Název Srbská Kamenice patrně pochází z dob kolonizace našeho území slovanským lužickosrbským obyvatelstvem. V obci si prohlédnete kostel sv. Václava s pozdně barokní svatyní a rokokovým oltářem, dále zajímavé stavby lidové architektury a muzeum československého opevnění. Nad obcí se pne mohutný čedičový kužel Růžovský vrch se státní přírodní rezervací se zachovalou mokřadní flórou a faunou.

V obci najdete také infocentrum, které je otevřeno pouze v letní sezóně. Kousek od informačního centra je také hezká skalní jeskyně s hezkým výhledem na Srbskou Kamenici a Růžovský vrch. Na konci obce se můžete projít do bývalé Ferdinandovy Soutěsky, kde se dříve plavilo na lodičkách až k Dolskému mlýnu. Hezké romanické místo, které stojí za návštěvu. V Srbské Kamenici je také několik restaurací a ubytovacích zařízení, kde se můžete ubytovat. Pro sportovce je možnost pronájmu obecního moderního hřiště (tenis, nohejbal, volejbal). A zde si můžete zakoupit skvělé vybavení na tenis. Pro děti je hned vedle k dispozici venkovní dětské hřiště. 

 

Informační centrum

duben a květen: Pá-Ne 9:00-17:00
červen: Po-Ne 9:00-17:00
červenec-srpen: Po-Ne 9:00-18:00
září: Po-Ne 9:00-17:00
říjen: Pá-Ne 9:00-17:00

 

Telefon: 773 781 598

Email: info@srbskakamenice.cz

 

Kontakt

Obecní úřad Srbská Kamenice

Srbská Kamenice 54
Tel.: 412 555 066

Web: www.srbska-kamenice.cz

Tip na výlet

Od infocentra se také můžete vydat na blízké skály s hezkým výhledem na obec a také můžete navštívit malou jeskyni v útrobách skal a nedaleký Dolský mlýn známý díky filmové pohádce Pyšná princezna. Skvělým výletem je také výstup na Růžovský vrch, který lze spojit právě návštěvou Dolkého mlýnu. Na konci Srbské Kamenici směrem na Jetřichovice je také kemp U Ferdinanda, dříve tu byla provozována jízda na lodičkách Ferdinandovou soutěskou.

zdroj: mapy.cz

Poznejte Srbskou kamenici na videu

Řekněte o Srbské Kamenici přátelům:

     

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30