Fotogalerie

/album/fotogalerie22/img-0783-jpg1/
/album/fotogalerie22/img-0784-jpg/
/album/fotogalerie22/img-0785-jpg/
/album/fotogalerie22/img-0787-jpg/
/album/fotogalerie22/img-0788-jpg/
/album/fotogalerie22/img-0789-jpg/

Poloha na mapě

Všemily - České Švýcarsko

Obec z pohádky Pyšná princezna, kde si princ vyměnil oblečení u švece nebo kouzelná kaplička vytesaná ve skále. Poznejte Všemily a okolí...

     

Poloha obce

Malebnou obec Všemily naleznete v údolí řeky Chřibské Kamenice asi 2 kilometry na jihozápad od Jetřichovic. Všemily jsou dnes místní částí Jetřichovic. Charakter vsi Všemily vytváří vzorně udržované lidové podstavkové stavení a roubené chalupy a prakticky jsou takovým malým skanzenem.

 

Co zde uvidíte

Zajímavostí je kaple sv. Ignáce vytesaná ve skalním bloku, byla určena k tajným shromážděním místních evangelíků. Významnou památkou lidové architektury je také místní roubená škola se zvoničkou, ale také známá roubenka z pohádky Pyšná princezna. Ve Všemilech je také jezdecký areál s možností jízdy na koních.

 

Hledáte ubytování?

V sousedních Jetřichovích naleznete několik penzionů a chalup. Ve Všemilech se Vám dostane nejlepšího ubytování v penzionu Kubo, který leží uprostřed obce. Obec samotná není nikterak rušná a tak se můžete dočkat příjemného odpočinku.

 

 

Tip na výlet

Ať už se vydáte po jakékoliv cestě ze Všemil, vždy narazíte na nějakou turistickou zajímavost. Na západě se ukrývá v lese slavný pohádkový Dolský mlýn. Na jih od něj pak můžete vystoupat na Růžovský vrch. Na severovýchod pak dominují samotné Jetřichovice a vyhlídky Mariina skála a Vilemínina stěna. Za návštěvu také jistě stojí Pavlínino údolí.
 
zdroj: mapy.cz
     

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30