K 580. výročí si pořadatelé přípravili novinku "vlastní měnu".


Chcete-li si zpestřit vánoční nakupování nebo udělat radost dětem, můžete si eura předem „vyměnit“ za tolary. Za 10 eur získáte 11 tolarů, kterými můžete platit u všech obchodníků na Štrýclmarktu. Jeden tolar přitom odpovídá jednomu euru, takže ten jedenáctý dostanete jako pozornost. Tolary jsou k dostání v turistických informacích přímo na Štrýclmarktu na náměstí Altmarkt, na hlavním nádraží a u kostela Frauenkirche. A lze si také zakoupit 11 Tolarů v darkovém balení na památku nebo jako dárek pro znamé a přátele.

 

Zdroj: https://www.drazdany.info/vanoce

 

V sobotu 1. 11. 2014 byla v Drážďanech oficiálně zahájena nová sezóna prodeje vánoční štoly.

 

Štola se řadí mezi sladké pečivo, které pomalu nahrazuje symbol českých Vánoc - vánočku. Vánoční štola má čím dál více příznivců i u nás. Tradice pečení štol o Vánocích je prastará a vznikla v Drážďanech.

Vlakem pohodlně do Drážďan za sváteční atmosférou tradičních vánočních trhů


Vánoční trh Štrýclmarkt, který letos oslaví své již 580. výročí, začíná každoročně vždy ve čtvrtek před prvním adventem. Letos tento den připadá na 27. listopad. Za předvánoční atmosférou jednoho z nejkrásnějších vánočních trhů a nákupem dárků můžete vyrazit i vy - pohodlně vlakem.

Zdroj: Autor: Sylvio Dittrich/drazdany.info + https://ustecky.denik.cz/
 

Vlakem rychle a bez starostí

Možná, že již znáte jednodenní jízdenku Labe Elbe, díky které můžete cestovat po Ústeckém kraji a zároveň i německém příhraničí. A pokud ne, prozradíme vám, že platí kterýkoliv den v týdnu a počet ujetých kilometrů ani přestupů není limitován. Zkrátka a dobře - v průběhu jednoho dnes s ní můžete procestovat pěkný kus kraje. Jednotliví cestující za ni zaplatí 200 Kč a kromě toho, že za tuto částku získávají jízdenku až do Drážďan a zpět, mohou ji využít rovněž pro jízdu drážďanskou MHD. Speciální varianta této jízdenky je určena skupině pro až pět osob bez rozdílu věku a těší se tak oblibě zejména u rodin s dětmi. Pořídit ji lze za 400 Kč. Z měst Ústeckého kraje musíte nejprve dojet do Děčína, kde přesednete na spoj do německého lázeňského města Bad Schandau, odkud jedou německé vlaky do Drážďan. Do saské metropole však míří z Ústí nad Labem i speciální vlak Českých drah „Vánoční kometa“, který jezdí o všech adventních víkendech: 29. a 30. listopadu a 6,.7,.13.,14., 20. a 21. prosince. Vlak vyjíždí v 9.15 hod., staví v Děčíně, Bad Schandau a poté až v Drážďanech. Od hlavního nádraží se můžete k náměstí Altmarkt vydat přes tak zvanou Drážďanskou vánoční míli, která vede ulicí Prager Strasse a je zdejší nejrušnější obchodní zónou. Její výlohy vás příjemně vánočně naladí.

 

Užijte si slavnostní atmosféru i vánoční dobroty

Sváteční melodie, třpyt světel a vánočních ozdob, vůně svařeného vína, to všechno je vyhlášený a oblíbený drážďanský trh Štrýclmarkt, který své jméno získal podle tradičního vánočního pečiva Stüzel, obdoby naší vánoční štoly. Součástí programu vánočního trhu je krájení jedné takové, které na náměstí Altmarkt proběhne v sobotu 6. prosince. Její velikost a několikatunová hmotnost návštěvníkům pravidelně bere dech, stejně jako 14 m vysoká, otáčivá krušnohorská vánoční pyramida na hlavním Štrýclmarktu, která je jedním ze symbolů saských Vánoc, a jež se svou výškou zařadila do Guinessovy knihy rekordů. Na vánočním trhu vás čeká 233 stánků s výrobky tradičních rukodělných řemesel a zbožím s vánoční tematikou. Vybírat můžete například mezi dřevěnými krušnohorskými ozdobami či lužickými modrotisky, k dostání jsou i mnohostěnné ochranovské hvězdy, které u našich saských sousedů uvidíte za nejedním oknem.  Samozřejmě nechybí stánky s vánočními pochoutkami a občerstvením, včetně svařáku a pokušení v podobě rozličného cukroví.

 

12 vánočních trhů a bezpočet zážitků

V Drážďanech se můžete vydat i na další vánoční trhy. Najdete jich tu celkem dvanáct, od trhů středověkých až po netradiční v podobě zábavy „Aprés Ski“, připomínající večer na horské chatě po příjemném dni stráveném na lyžích. Atmosféru umocňují koncerty varhanní, duchovní, barokní i dechové hudby, vánoční zpěvy, zajímavé a tematické výstavy a příjemné přátelské prostředí. Na své si tu přijdou i děti v kouzelném vánočním světě u kostela Kreuzkirche.

 

Vánoční trh Štrýclmarkt bude slavnostně zahájen 27. listopadu v 16.00 hod. a předcházet mu bude ekumenická zahajovací bohoslužba od 15.00 hod. v kostele Kreuzkirche. Trh potrvá do Štědrého dne a zamířit sem můžete denně od 10.00 do 21.00 hodin. Podrobnější informace v českém jazyce o akcích ve vánočních Drážďanech získáte zdarma ve stánku turistických informací „Info Point“ v severovýchodní části náměstí Altmarkt.

Plánek Vánočního trhu Štrýclmart a mapa Drážďan

/album/planek-trhu-v-drazdanech/planek-stryclmarktu-png/
/album/planek-trhu-v-drazdanech/vystrizek-png/

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30