/album/a38/dsc06966-jpg/
/album/a38/dsc07051-jpg/
/album/a38/dsc07142-jpg/

Poloha na mapě

Zajímavosti v okolí

 

Kamenický hrad

 

Pivovar a palírna Česká Kamenice

Město Česká Kamenice leží v údolí řeky Kamenice, v blízkosti čedičového vrchu Jehla a Zámeckého vrchu se zříceninou kamenického hradu. V tomto turisticky významném místě s vyhlášenou památkovou zónou se nachází pivovar s palírnou, moštárnou a Pivovarskou hospodou. Můžete tu nejen pivo ochutnat, ale s pivovarem a jeho produkty se i blíže seznámit během tradičních prohlídek.

     

Ohlédnutí do minulosti

Pivovar se nachází v památkově chráněném objektu města Česká Kamenice se vskutku dlouholetou tradicí vaření piva. Založil jej Jan Oktavián Kinský a jeho historie spadá až do 17. století. V polovině 18. století panský pivovar opakovaně podlehl ničivému požáru, v 50. letech byl využíván zemědělci jako sklad obilí a toto i mnohé další události se nepříznivě podepsaly na jeho stavu. Postupem let pivovar prošel řadou proměn. Po té poslední, v podobě obsáhlé citlivé rekonstrukce, je dokladem industriální architektury a technickou památkou. Do historického areálu se po dlouhé době opět navrátila vůně piva.

 

Tradice, pivo a pověsti

V pivovaru se vaří tradiční oblíbená piva i speciály. V jejích varnách vzniká Kamenická 10°, 11°, 12°, Kamenický DUKÁT 10°, Kamenický Zlaťák 11° a Kamenická Podkova 12°. Zatímco Kamenická 10° je výčepní nefiltrované a nepasterizované pivo plné chuti, světlý ležák Kamenická 11° zachutná milovníkům piv výraznější hořkosti a chmelové vůně. Kamenická 12° má zase vyváženou příjemnou hořkost. Tato piva jsou chmelena žateckým chmelem a vařena z humnového sladu. Oblíbené výčepní pivo Kamenický DUKÁT 10° si získalo své jméno podle pověsti Trpaslíci na Jehle. Má plnou chuť a říz a kromě žateckého je chmeleno i dalšími českými chmely. Kamenický Zlaťák 11° dostal svůj název podle pověsti Uhlíř a poklad. Tento světlý ležák zlatavé barvy má výraznější chmelovou vůni i hořkost. I za jménem Kamenické 12° PODKOVY hledejte pověst.  Tentokrát o podkově na českokamenickém náměstí. Dvanáctka Podkova má jedinečnou medově jantarovou barvu, na jejímž tónu se podílí přidání karamelového sladu.

 

Z Pivovarské hospody do míst, kde se pivo vaří

Kamenická piva si můžete vychutnat přímo v Pivovarské hospodě, která je součástí areálu. Navíc si můžete v případě zájmu pivovar i prohlédnout. Exkurze se konají v pátek a v sobotu vždy od 14.00 a od 15.00 hodin. Objednat se a rezervovat si termín lze na telefonním čísle +420 777 880 024. Další informace najdete na www.pivovarkamenice.cz.

 

Tip na výlet

Vydejte se z pivovaru v České Kamenici na procházku ke zřícenině nedalekého Kamenického hradu.  K hradu se dostanete po značené zelené turistické trase z města Česká Kamenice, od pivovaru přibližně 2,5 kilometru cestou s převýšením více než 200 metrů.

zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30