Velikonoční veselí - Kam vyrazit letos na Velikonoce?

O nadcházejících velikonočních svátcích mnohá místa Českého Švýcarska přivítají po zimním období opět své návštěvníky. Malebná severočeská oblast má na Velikonoce připravenu řadu zajímavých akcí.

     

O Velikonocích do Hřenských soutěsek

Na Velký pátek, dne 25. března začíná provoz ve Hřenských soutěskách. Zájemci se opět budou moci vydat na plavbu Edmundovou a Divokou soutěskou, doplněnou poutavým vyprávěním převozníka. Obě soutěsky budou přístupné denně, Edmundova od 9.00 do 18.00 hod., Divoká do 17.00 hod. Od soutěsek se můžete vypravit na Pravčickou bránu. Zamířit k ní můžete buď z Hřenska po kratší, ale prudší cestě, nebo delší avšak mírnější Gabrielinou stezkou z Mezní louky.

 

Za zábavou do Pivovaru Děčín

Již v sobotu 19. března můžete zamířit do děčí nské     části Podmokly. V Centru Pivovar Děčín, které se nachází v areálu místního starobylého pivovaru, na děti budou čekat stovky ukrytých barevných vajíček, z nichž některá jsou dokonce kouzelná. Navíc si tu ve výtvarných dílnách mohou svou zručnost vyzkoušet všichni členové rodiny, od dětí, přes rodiče, babičky a dědečky až po tety a strýčky. Jak šikovné mají ruce, prověří například pletení velikonočních pomlázek. A jako bonus si můžete odnést domů veselou fotografii z Velikonoční fotozóny. Začátek akce je ve 14.00 hodin.

 

Vzhůru na hrad Grabštějn

Pokud zamíříte o Velikonocích v pondělí 28. března na  hrad Grabštejn , dočkáte se nejen tematicky laděných prohlídek velikonočně vyzdobeným hradem s kostýmovanými průvodci, ale také si ve výtvarných dílnách budete moci vyzkoušet vykrajování a zdobení perníčků, pletení pomlázek, výrobu vrbových píšťalek a dekorací z proutí a z dalších tradičních materiálů.

 

Velikonoční jízda

Po slavnostní mši v kostele sv. Mikuláše, která se koná v neděli 27. března od 10.00 hodin, bude následovat tradiční Velikonoční jízda. Během této oblíbené a atraktivní akce průvod jezdců na koních prochází obcí, na mnoha místech zastavuje, muzicíruje se a zpívá. Mikulášovická Velikonoční jízda je pěkná podívaná, která navazuje na lužickosrbskou tradici a těší se velkému zájmu obyvatel i návštěvníků obce Mikulášovice.

Možnosti ubytování v okolí

Hotel U Zeleného stromu

Chalupa Victoria

Penzion Na Vyhlídce

Dům U Rybníčku

Cena od: 550 Kč Cena od: 325 Kč Cena od: 495 Kč Cena od: 291 Kč

 

Novinka v Benešově nad Ploučnicí

Zámek v Benešově nad Ploučnicí chystá pro letošní Velikonoce novinku. Obléknut do svátečního hávu přivítá návštěvníky Velikonočním jarmarkem, který se uskuteční na nádvoří Horního zámku v neděli 27.3. od 10.00 do 16.00 hod. Chybět nebude pestrý sortiment ručně vyráběných produktů z proutí, dřeva, skla, keramiky, textilu či vosku a přichystány budou i tradiční gastronomické  speciality. Během jarmarku bude zpřístupněn i zámecký komplex.

 

Velikonoční Kocouří jarmark Varnsdorf

Za lidovými velikonočními tradicemi se můžete vypravit v sobotu 26. března také do Varnsdorfu. V areálu zdejšího pivovaru Kocour začíná tradiční Velikonoční jarmark, na kterém budou k dostání regionální produkty, řemeslné výrobky a také tu proběhne chovatelský prodejní trh. Kocouří jarmark začíná v 10.00 hodin dopoledne.

 

Z Tokáně po Českém Švýcarsku na koloběžce

O Velikonocích se otevírá půjčovna koloběžek v  penzionu Tokáň , který leží na křižovatce turistických cest a cyklostezek uprostřed lesů NP České Švýcarsko. Projet můžete mnohé trasy, které vás provedou pěknými přírodními pasážemi zdejší krajiny. V penzionu Tokáň na vás poté čeká občerstvení.

 

Barvení vajíček ve Fabrice

Budovu Fabriky najdete na okraji obce Doubice, nedaleko Krásné Lípy. Původně stará niťárna je dnes centrem, kde se pořádají kulturní, společenské a různé další události. Do Fabriky se můžete vydat v neděli 27. března. Od patnácti hodin zde bude probíhat Velikonoční barvení vajíček. Akce je určena zejména dětem, ale rádi tu přivítají i dospělé návštěvníky, kteří si chtějí zkusit vyrobit tradiční velikonoční dekorace. Kromě barvení vajíček si můžete zkusit vyrobit i zajímavé předměty z březového proutí. Fabriku obklopuje malebná příroda Českého Švýcarska a před akcí si můžete udělat pěší výlet po okolí.

Jak vidíte, České Švýcarsko a přilehlé okolí nabízí o Velikonocích pestrou nabídku zábavy a zajímavostí pro děti i dospělé. Kromě toho vás na mnoha místech jistě potěší i velikonoční výzdoba, která má zvláštní kouzlo ve spojení s roubenými chaloupkami, které jsou tak typické pro tento kraj.

Možnosti ubytování v okolí

Apartmány Růžová

Penzion Pod rozhlednou

Roubenka Lipnice

Penzion Klepáč

Cena od: 250 Kč Cena od: 490 Kč Cena od: 250 Kč Cena od: 550 Kč

 

Podívejte se na záznam z loňského Kocouřího jarmarku

 

zdroj fotografií: www.pivovar-kocour.cz, www.hrad-grabstejn.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30