/album/a66/dsc-0581-jpg/
/album/a66/dsc-0582-jpg/
/album/a66/dsc-0587-jpg/
/album/a66/dsc-0597-jpg/
/album/a66/dsc-8034-jpg/
/album/a66/dsc-8040-jpg/

Poloha na mapě

Sněžník - malebná turistická obec

Sněžník je malá osada a zároveň součást obce Jílové. Rozkládá se na úpatí Děčínského Sněžníku, nejvyšší stolové hory České republiky. Je oblíbeným místem turistů, které sem láká výhled z kamenné rozhledny na jejím vrcholu, a okolí protkané turistickými a cyklistickými trasami.

  0   0  Google +0  0  0

Ze Sněžníku na Sněžník

Dominantou obce je hotel, jehož budova je historicky významnou dochovanou stavbou. V minulosti býval známý jako vyhlášený Restaurant Grünzer, který vznikl v roce 1863. Historie objektu však sahá ještě hloub. Dochované prameny uvádějí, že již v 16. století tu stávala rychta. To, co sem však láká návštěvníky nejvíc, je zejména kamenná rozhledna Sněžník, která z výšky 723 m n. m. nabízí panoramatické výhledy na České Švýcarsko i Saské Švýcarsko, České Středohoří, Krušné hory, Krkonoše, město Děčín a mnohá další krásná a zajímavá místa, včetně věží drážďanských kostelů. V blízkosti rozhledny stojí malý bufet a penzion Pod Rozhlednou.

 

Když na Sněžníku nasněží…

V zimě se okolí Sněžníku mění v ráj běžkového lyžování. Vede tudy řada udržovaných běžeckých tras, jejichž cesty v létě lákaly turisty k procházkám. V okolí Sněžníku také probíhají v zimě tradiční závody psích spřežení. Na milovníky bílé stopy čeká v obci a okolí nabídka ubytovacích kapacit, od skromných turistických ubytoven, přes rodinné penziony až po hotel s vyhřívaným vnitřním bazénem.

 

Kudy k Sněžníku?

Nejbližší železniční zastávkou je Jílové u Děčína. K vrcholu hory vás z obce dovede značená turistická cesta. Motorizovaní návštěvníci mohou zaparkovat v obci a přes rozcestí pod Děčínským Sněžníkem pokračovat pěšky k rozhledně.

 

TIP NA VÝLET

Od Sněžníku vede souběžně se značenou trasou směrem k obci Ostrov NS Zapomenuté pohraničí. Pokud se dáte v Ostrově po červené značce, dojdete k Turistické chatě, která je jedním ze dvou vstupů do atraktivního skalního města v Tiských stěnách. Skalami vedou dva okruhy. Čeká tu na vás spousta skalních věží a bizarních pískovcových útvarů, cestičky v chladivém stínu velikánů i vyhlídky zalité sluncem. Vrátit se můžete zpátky k Turistické chatě, v jejímž stylovém prostředí najdete i možnost občerstvení, nebo vyjít druhým z vchodů a navštívit obec Tisá.

zdroj: www.mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30