Saské Švýcarsko - krása zahraničí na dosah ruky

Saské Švýcarsko je z Čech velmi dobře dostupné a řada jeho míst je tak říkajíc na dosah ruky. Poznejte kraj našich sousedů, bohatý na přírodní krásy, historické památky a další zajímavosti.

     

Krajina skal, roklí, hor a krásných dalekých výhledů

Národní park Saské Švýcarsko je krajinou pískovcových skal, divokých roklí a stolových hor. Nejznámější skalní formací je Bastei, která patří k nejoblíbenějším výletním místům regionu. Při pohledu z vyhlídky, která leží 194 m nad hladinou řeky Labe, se vám otevře nádherný panoramatický výhled. K návštěvě Bastei láká i monumentální skalní mostu Basteibrück, který se klene nad propastí Mordartelle a zpřístupňuje pozůstatky kdysi mohutného hradu Neurathen. Dominantou Saského Švýcarska je hora Lilienstein, která se tyčí do výšky 415 m n. m. nedaleko Hřenska. Pěkný výhled vám nabídne i Pfaffenstein se strmými úbočími lemovanými členitými pískovcovými skalami a osmdesát metrů vysokou skalní jehlou Barbarinou na jižním úbočí. Jen asi 6 km od hranic se rozkládá ráj turistů a horolezců, pískovcový masiv Schrammstein. Z vyhlídky na vrcholu spatříte okolní krajinu se skalními útvary i vzdálenější stolové hory. Za pozornost stojí také soutěsky na řece Křinici s vyhlídkovou skálou Hermannseck, pod kterou se zrcadlí vodní nádrž Obere Schleuse (Horní Splav). Na tomto romantickém místě si můžete užívat i výletní plavby na pramicích.

Dopřejte si projížďku po jezeře, neobvyklý kulturní zážitek či návštěvu pevnosti

Nedaleko lázeňského městečka Kurort Rathen leží Amselsee, neboli Kosí jezero. Je dlouhé asi 500 m a kromě pocházek po jeho březích se můžete vydat na plavbu po jeho hladině buď v loďce, nebo na šlapadle. Milovníky divadla doslova nadchne nedaleké Skalní divadlo  Felsenbühne  Rathen, jehož představení se odehrávají mezi přírodními kulisami pískovcových skal. Kapitola sama pro sebe je návštěva impozantní pevnosti Königstein na stolové hoře na levém břehu Labe, která v bouřlivých dobách poskytovala útočiště saským králům a významným osobám. Do pevnosti zavítal dokonce i Napoleon.

Vyberte si ubytování na hranici Českosaského Švýcarska


Hotel Praha

Penzion Lugano

Hotel Labe

Hotel Belveder

Cena od: 850 Kč Cena od: 550 Kč Cena od: 396 Kč Cena od: 432 Kč

 

NEJ saských měst a obcí

Bránou do Saského Švýcarska je označováno romantické město Pirna, s pohádkovým historickým centrem. Nedaleko města stojí zámek  Weesenstein , za jehož zdmi přeložil sám Saský král do němčiny Danteho Božskou komedii. Téměř každé město a obec v Sasku vám nabídne pohled na stavby lidové architektury, pro kterou jsou zde typické hrázděné a podstávkové domy. Celou řadu jich můžete spatřit například v Hinterhermsdorfu, kde je naučná stezka vedoucí mezi více jak sedmi desítkami těchto domů. V jednom z nich je umístěno malé Muzeum lesních dělníků a stálá expozice je doplněna o dějiny vorařství. Jen pár kilometrů od hraničního přechodu Hřensko leží lázeňské město Bad Schandau, kde můžete navštívit lázeňský komplex Toskana Therme, NationalparkZentrum s neobvyklou interaktivní expozicí zaměřenou na historii regionu, vyvézt se unikátním venkovním elektrickým výtahem na vyhlídku nad město, či se projet přímo krajinou národní parku úzkokolejnou Křinickou tramvají až k vodopádu Lichtenheiner. Pokud zamíříte do města Sebnitz, navštivte zdejší Vlastivědné muzeum Prof. Alfreda Meicheho a Dům Afriky.

Saské Švýcarsko sportovcům a dětem

Milovníci cykloturistiky se za krásami Saského Švýcarska a jeho okolí mohou vypravit například z Hřenska, přes Mezní Louku a Zadní Jetřichovice do Bad Schandau a dále směrem na Postelwitz a Schmilku. Příjemné koupání nabízí koupaliště v Hohnsteinu a Geibeltbad Pirna. Zimní vyžití nabízí oblíbený lyžařský areál Skilift Sebnitz, který leží nedaleko hranic a na rodiny s dětmi čekají chvíle plné zábavy v obci Königstein v Labském rekreačním parku s řadou herních prvků či v Parku mýtů a bájí.

 

Ze Saského Švýcarska si odnesete suvenýr v podobě krásných zážitků a zjištění, že se sem ještě musíte vrátit, protože nabízí tolik možností a zajímavostí, že na to zkrátka jeden den nestačí.

Kde naleznete Saské Švýcarsko?

     

Zajímavosti z oblasti Saského Švýcarska

 

Přemýšlíte, kde strávit dovolenou?

Věřte, že každá oblast Českého Švýcarska stojí za návštěvu. Prohlédněte si nejlepší nabídku ubytování v jednotlivých oblastech regionu:

Hřensko a okolí | Jetřichovice a okolí | Růžová | Krásnolipsko | Tiské stěny | Děčín a okolí | Lužické hory

 

Tématická dovolená

Wellness ubytování | pobyty pro seniory | ubytování s bazénem | ubytování se psem | ubytování pro rodiny s dětmi

 

Všechna ubytování České Švýcarsko

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30