/album/fotogalerie92/skaly-tisa-jpg1/
/album/fotogalerie92/a2164-jpg/
/album/fotogalerie92/a2161-jpg/
/album/fotogalerie92/a2162-jpg/
/album/fotogalerie92/a2158-jpg/
/album/fotogalerie92/a2163-jpg/

Poloha na mapě

Tisá - Tiské stěny

Obec Tisá je vstupní bránou do  romantické části kraje CHKO Labské pískovce. Oblíbené výchozí místo turistických i cyklistických výletů se díky řadě kvalitních horolezeckých cest těší rovněž pozornosti vyznavačů adrenalinu. Naleznete zde zázemí pro turisty včetně stravování, ubytování a informačního centra.

Tisá

     

Základní informace

Správní území obce tvoří Tisá, Ostrov, Rájec a osada Antonínov. Jejímu středu dominuje kostel sv. Anny se dvěma litinovými zvony umístěnými v průčelí východní věže. V obci je rozcestník pěších i cyklistických tras, které vás seznámí s nejhezčími místy této malebné oblasti.

 

Vzhůru do skalních měst

Přímo od kostela vede cesta do Tiských stěn, proslulého skalního města plného bizarních pískovcových útvarů. Často sem míří milovníci  horolezectví , na které tu čeká více jak stovka registrovaných lezeckých cest. Kromě Malých a Velkých stěn můžete v blízkosti Tisé navštívit také méně vyhlášená skalní města v Ostrovských a Rájeckých skalách, která si však co do krásy s proslulou částí Tiských stěn nezadají.

 

 

V zimě na lyže

Tisá má co nabídnout svým návštěvníkům i v zimním období a je proto oblíbeným místem lyžařů. Na milovníky bílé stopy tu čekají běžkařské trasy „Tisá – Ostrov – Rájec“, které nabízí příjemný terén, množství nádherných výhledů a cestou i možnost občerstvení v obcích, které vybrané trasy míjí. V Tisé se nachází i 400 m dlouhý lyžařský vlek, jehož sjezdovka je zařazena do kategorie „modrá“.

 

Kontakt

Obec Tisá

Tisá 205
403 36 Tisá

Tel.: 475 222 439475 222 439

E-mail: podatelna@tisa.cz

www.tisa.cz

 

Tip na výlet

Celá oblast je jako stvořená pro turisty a horolezce, naleznete zde 113 registrovaných horolezeckých cest. Za turistiku stojí zejména Malé a Velké stěny severně od Tisé a Ostrovské a Rájecké skály. V blízkosti se nalézá známá kamenná rozhledna Děčínský Sněžník. Tisá leží  v sousedství bývalého hraničního přechodu do SRN v Petrovicích, proto máte výbornou možnost navštívit i sousední krásy Německa.

zdroj: mapy.cz

 

     

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30