/album/fotogalerie118/a2273-jpg/

Poloha na mapě

Rozhledna Studenec

Příjemná rozhledna s výhledy do okolí s trošku strmějším výstupem nalezente nedaleko obce Kunratice a Lipnice v Českém Švýcarsku.

Rozhledna Studenec

     

Foto: studenyalipnice.cz

O rozhledně

Rozhledna se tyčí na hoře Studenec, přibližně 4 km od České Kamenice v nadmořské výšce 736 metrů a je výraznou dominantou kraje. V roce 1854 byla na vrcholu postavena druhá nejstarší rozhledna v Čechách, v roce 1888 byla vyměněna za rozhlednu s železnou konstrukcí. Zvolna však chátrala a až teprve nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí a v roce 2009 dovezena zpět na vrchol pomocí vrtulníku a opět zpřístupněna v květnu 2009. Rozhledna má výšku 16 metrů. Pokud se Vám poštěstí, za dobrého počasí uvidíte v pozadí vrcholky Krkonoš. Na Studenci a v okolí hojně žijí kamzíci. Dnes je rozhledna v majetku města Česká Kamenice.

 

Přístupnost

K rozhledně Studenec se dostanete po modré turistické trase z České Kamenice. Nejsnažší výstup je z obce Líska, kde je také odstavné parkoviště. Druhou možností je po červené trase z obce Studený.

 

Provozní doba

Volně přístupná celoročně.

 

Vstupné:

zdarma

 

Tip na výlet - naučnou stezkou

Vydejte se po naučné stezce okolím Studence a poznejte zdejší okolí. Cestou navštívíte nejen  rozhlednu Studenec , ale také zříceninu hradu Horní Prysk. Na naučnou stezku můžete nastoupit vlakové zastávky v Horní Kamenici nebo u železniční stanice v Mlýnech.

zdroj: mapy.cz

Délka a náročnost trasy

Přibližně 21 km. Středně náročná trasa

 

Občerstvení na trase

Občerstvit se můžete v Mlýnech