/album/fotogalerie121/a2279-jpg/
/album/fotogalerie121/vileminina-stena-wilhelminenwand-thomas-schaffhirt-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Mariina vyhlídka

 

Rudolfův Kámen

Vilemínina stěna - Jetřichovice, České Švýcarsko

Báječné to výhledy a skvělý výlet jako takový, to vše nabízí Vilemína vyhlídka v Jetřichovických stěnách. Užijte si přírodních krás a objevte pravé kouzlo přírody.

Vilemínina stěna

     

O Vilemíně vyhlídce

Vilemína stěna je  nejsevernější stěna (439 m) ze tří masivů Jetřichovických skal, asi 1, 5 kilometru na severovýchod od obce Jetřichovice. Původní název Černá stěna byl v 19. století změněn na počest Vilemíny z rodu Kinských, kterým tehdy panství patřilo. Byl tu postaven altán v podobě poustevny, který však vlivem času zchátral. Z Vilemíniny stěny budete mí hezký výhled na Jetřichovice a Růžovský vrch.

 

Přístupnost

K Vilemínině stěně se dostanete po červené značce z Jetřichovic přes Mariinu vyhlídku. Dále můžete pokračovat na Rudolfův Kámen a zpět po zelené do Jetřichovic nebo pokračovat dále po červené na Šaunštejn a na Mezní Louku.

 

Vstupné

Přístup volný celoročně.

Tip na výlet - naučná stezka Jetřichovickými stěnami

Vilemína vyhlídka je jedna ze tří dechberoucích vyhlídek v Jetřichovických skalách, které jsou  součástí naučné stezky. Vydejte se i vy po této stezce.

zdroj: mapy.cz

Délka a náročnost trasy

Přibižně 6 km. Středně náročná trasa se značným stoupáním na začátku trasy. Není vhnodná pro dětské kočárky a vozíčkáře.

 

Občerstvení na trase

Občerstvit se můžete v Jetřichovicích nebo pokud se nebudete vracet do Jetřichovic, tak je možné se občerstvit ve Vysoké Lípě nebo na Mezní Louce.

     

 

Hledáte ubytování v Jetřichovicích?

V okolí Jetřichovic se Vám také nabízí se možnost ubytovat v příjemný rodinných penzionech nebo si pronajmout chatu. Vyberte si včas z přehledné nabídky ubytování v Jetřichovicích.