Poloha na mapě

Zámek Moritzburg - Saské Švýcarsko

 

zamek moritzburg - saske svycarskoKrásný zámek Moritzburg uprostřed kvetoucí zahrady a s romantickým rybníkem má pro Čechy ještě jedno zcela specifické kouzlo. Právě zde se totiž natáčely hlavní scény pro legendární českou pohádku Tři oříšky pro popelku, která je však velmi oblíbena i německým publikem. Zámek Moritzburg patří mezi klenoty baroka. Na místě dnešního zámku stála ještě v roce 1544 stavba loveckého zámečku, patřící vévodovi Moritzovi. Teprve až v 18.století nechal August Silný, jeden z nejmocnějších panovníků střední Evropy, vystavět honosné zámecké sídlo. Přivedl slavné architekty a stavební mistry, aby vysušili zdejší krajinu plnou močálů. V zámku na Vás čekají dech beroucí rozsáhlé sbírky. V zámku je dnes totiž muzeum nábytku a porcelánu z Míšně, Drážďan a Asie. Můžete se těšit také na sbírku gobelínů a loveckých trofejí. Nejcennější paroží pochází z Ruska, darem je prý přivezl ruský car Petr I. V zámku najdete nejstarší kulečníkový stůl v Německu z roku 1720. U zámku se pak nachází jeden z nejstarších stále činných hřebčinců v Německu. Dostihoví koně se zde chovají od roku 1828.

Přístupnost:

Zámek Moritzburg najdete před Drážďanami, z centra Drážďan se vydejte 15 km na severozápad. K zámku se dostanete rovněž veřejnou dopravou vlakem do stanice Dresden – Neustadt a odtud autobusem č. 326 směrem na Radeburg do zastávky Schloss Moritzburg.

 

Vstupné:

6. 50 Eur pro dospělé, zlevněné vstupné 3. 50 Eur, rodinné vstupné 13 Eur.

 

Provozní doba:

duben – říjen každý den od 10 do 17:30, poslední prohlídka v 17 hod., listopad, prosinec a leden od úterý do neděle od 10 do 16 hod., 31. 12. pouze od 10 do13 hod., únor a březen pouze soboty a neděle od 10 do 16 hod., zavřeno 24. 12.

 

Zámek Moritzburg
Email: moritzburg@schloesserland-sachsen.de
Web: www.schloss-moritzburg.de

Zdroj fotografií: oficiální stránky zámku Moritzburg

Zámek Moritzburg - Saské Švýcarsko - fotogalerie

/album/zamek-moritzburg-saske-svycarsko-fotogalerie/zamek-moritzburg-saske-svycarsko-ceskosaske-svycarsko-1-jpg/
/album/zamek-moritzburg-saske-svycarsko-fotogalerie/zamek-moritzburg-saske-svycarsko-ceskosaske-svycarsko-3-jpg1/

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek, neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Certifikáty a ocenění

Doporučujeme