/album/a44/dsc-0216-jpg/
/album/a44/img-20160415-102306-jpg/
/album/a44/dsc-0201-jpg/
/album/a44/dsc-0200-jpg/
/album/a44/dsc-0208-jpg/
/album/a44/dsc-0203-jpg1/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Rysí stezka

 

Pravčická brána

 

Hřenské soutěsky

Dětské hřiště na Mezní louce

Není hřiště jako hřiště. Tomu na Mezní louce dominuje multifunkční herní model Pravčické brány, která leží nedaleko odtud a vede k ní červeně značená turistická trasa, tak zvaná Gabrielina stezka.

     

Srdcem hřiště je Pravčická brána

Hřiště své malé návštěvníky zaujme na první pohled pochozím modelem Pravčické brány, která je symbolem Českého Švýcarska. Multifunkční herní prvek vyrobený z kvalitního akátového dřeva je vysoký téměř 4 metry a vice jak patnáct metrů dlouhý. Slouží zároveň jako skluzavka, prolézačka, horolezecká stěna a slaňovací dráha s kladkou. Atrakci doplňuje i řada dalších herních prvků. Na děti tu čeká oblíbené pískoviště „mraveniště“, pružinová houpačka „výr“, prolézací sestava „tetřev“, závěsné houpadlo „rys“, šplhadla „stromy kořeny vzhůru“ či dvojhoupačka. Na nudu na tomto hřišti zkrátka není ani pomyšlení. A pokud by přeci jen zatoužily zažít ještě něco dalšího, stačí ujít pár kroků.

 

Pár kroků k Rysí stezce

Dětské hřiště totiž leží v blízkosti lesního zážitkového areálu Rysí stezka, který prostřednictvím dvou okruhů s dvacítkou interaktivních stanovišť nabízí netradiční seznámení s lesy Českého Švýcarska, jejich druhovou pestrostí a historickým vývojem. Dětem je k dispozici například chodník nad vodní tůní, lanová lávka v bukovém zmlazení, hmatový chodník, maketa dutiny stromu i smyku na dřevo, lýkožroutí prolézačka, dřevěný chodníček se stopami zvířat, ptačí siluety i zábavný stromový dendrofon.

 

Dvě rady závěrem

Motorizovaní návštěvníci mohou odstavit auto na parkovišti na Mezní louce. Hodina parkování vyjde na 30,- Kč, celodenní parkovné stojí 120,- Kč. Pokud se chcete občerstvit, můžete zamířit do restaurace U Fořta. V areálu jsou dvě restaurace. Jedna samoobslužná rychlá a druhá určená těm, kteří si chtějí jídlo vychutnat a v klidu si chvíli posedět.

Tip na výlet

Vydejte se z Mezní louky přes obec Mezná k Hřenským soutěskám. Necelé tři kilometry od hřiště na Mezní louce se nachází přístaviště proslulé Divoké soutěsky, kde se můžete vydat na zajímavou a hlavně zábavnou plavbu lodičkou. Trasa je nenáročná, pozor jen na prodký sestup lesem z Mezné do údolí soutěsek.

zdroj: mapy.cz