/album/fotogalerie99/a1-jpg22/
/album/fotogalerie99/a2-jpg21/
/album/fotogalerie99/a3-jpg20/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Hora Klíč

Panská skála

Lesní divadlo Mlýny - obec Mlýny, České Švýcarsko

Romantické Lesní divadlo Mlýny u stejnojmenné obce patří mezi nejvýznamnější přírodní divadla u nás. Lesní divadlo Mlýny vzniklo v první polovině 20. století v zajímavé přírodní oblasti s členitým terénem s bizarními pískovcovými útvary.

     

O historii divadla

Divadlo založil ho v roce 1931 místní kulič skla Franzen Marschner. V první polovině 20. století byla takováto lesní divadla velmi módní a oblíbená, představení se těšila velké návštěvnosti. Pamětnici vzpomínají, že Lesní divadlo pravidelně navštěvovalo až 1000 návštěvníků na jedno představení. Jezdila sem renomovaná divadla, hráli se výpravné hry a dominovala opereta. Divadlo však krutě zasáhla druhá světová válka a následné události, během ní bylo divadlo poničeno a po válce byl Marschner s dcerou vystěhován do Německa, jeho žena v roce 1946 násilně zabita. Zchátralé a zdevastované Lesní divadlo Mlýny čekalo na svou obnovu až do devadesátých let minulého století. Ke skutečné obnově došlo v roce 2003 z iniciativy vedoucího divadelního spolku Kamenice Karla Krejčího, divadlo bylo zrekonstruováno a dnes se zde hraje pravidelný repertoár. V současnosti se zde pořádají tradiční festivaly Folková Kytlice a Divadelní Mlýny, letos se můžete těšit třeba na Shakespearovské slavnosti. Zažijte nevšední okamžiky a vychutnejte si divadelní hru vprostřed čarokrásné přírody.

 

Provozní doba a vstupné

Aktuální info pro nadcházející sezónu bude uveřejněno na webových stránkách Lesního divadla Mlýny. Pro příklad vstup na Folkovou Kytlici 100 Kč.

 

Kontakt

Lesní Divadlo Mlýny
Mgr. Karel Krejčí
Tel.: 602 821 917
Email: k.krejci@volny.cz

 

Tip na výlet

Z hlubin skal se vám nabízí výstup k vyhlídce nad Kytlicí. Naskytne se vám pohled na okolí plné zeleně. Stačí projít obcí kolem železniční zastávky. 
 

zdroj: mapy.cz

Délka a náročnost trasy

K divadlu se lze vrátit okruhem, který měří 3,9 kilometru