/album/fotogalerie224/pivovar-kocour-3-jpg/
/album/fotogalerie224/pivovar-kocour-5-jpg/
/album/fotogalerie224/pivovar-kocour-6-jpg/

Poloha na mapě

Pivovar Kocour - Varnsdorf

Pivovar Kocour ve Varnsdorfu, městě na severu Čech, je tak trochu jiný pivovar, který kromě mnoha variant oblíbeného moku nabízí po celou sezónu svým návštěvníkům řadu nejrůznějších akcí.

Pivovar Kocour

     

Zdroj: pivovar-kocour.cz

Kocourova produkce

Kocour byl založen v roce 2008, takže je to pivovar mladý, ale oblíbený jak místními, tak turisty. V roce 2010 otevřel přímo ve svém areálu pivovarskou restauraci, kde je možné posedět a vychutnat si pivo zdejší produkce, nebo posezení spojit s některou z  akcí. Pivovar Kocour má na svém kontě piva světlá, tmavá i polotmavá, nakuřovaná, extra hořká a mnohá další, včetně především ženami oblíbeného piva například višňového či třeba jahodového. Pivovar si klade za úkol lidi seznámit s tím, že pivo lze vhodně skloubit s gastronomií a dokonce jej vybírat také třeba podle nálady či ročního období. V nabídce má proto sadu pivních speciálů od ležáků až po svrchně kvašená piva. Aby mohl v různých kategoriích nabídnout opravdové lahůdky, spolupracuje se sládky z různých zemí, kteří přináší nové zkušenosti. Ve světě se vaří pivo ve sto základních stylech a tak pro novinky je prostoru opravdu dost. Pivovar Kocour již nabídl svým návštěvníkům  například  černý svrchně kvašený speciál s kávovými tóny stylu stout, belgické klášterní pivo styl abbey, speciální pivo  31° s 12,3 % alkoholu a řadu dalších.

 

Akce pro návštěvníky

V nabídce je možnost prohlídky pivovaru, v případě zájmu spojená s degustací piva. Jsou zde pořádány různé koncerty, disko večery, srazy veteránů a řady akcí pro rodiny s dětmi. Od pivovaru tak stoupal vzhůru už i horkovzdušný balon či speciální osvobozenecký vlak se vydal z Lysé nad Labem „na Kocoura“, aby spokojené účastníky přivezl posléze zase zpátky.

 

Kocourovo pivo

Zdroj: pivovar-kocour.cz

 

A jak se tam dostanete?

Pivovar se nachází na konci Rumburské ulice, těsně před státní hranicí v areálu „keramička“. Nejjednodušší je cesta autem po trase Praha – Česká Lípa – Rumburk, v obci Studánka odbočka Varnsdorf, směr Bautzen.

 

Otevírací doba

  • Denně od 10:00 - 22:00, 

  • Pátek - Sobota 10:00 - 24.00


Kontakt

Pivovar Kocour Varnsdorf s. r. o
Rumburská 1920
407 47 Varnsdorf
Tel.: +420 739 242 302
E-mail: info@pivovar-kocour.cz
 

Tip na výlet

Do okolí se můžete rozhlédnout z výšky díky rozhledně Hrádek u Varnsdorfu, která se nachází ve vyhlídkové věži honosného zámečku postaveném na znělcovém vrchu Hrádek v roce 1904. Rozhledna umožňuje výhledy na panorama Lužických hor, Zitavskou kotlinu či Labské pískovce celoročně, od března do října od 10 do 18 hodin, v ostatní měsíce od 11 do 16. hodin.

zdroj: mapy.cz

Délka a náročnost trasy

Trasa na rozhlednu měří 1.3 kilometru a čeká vás výstup s převýšením 82 metrů.
 

Občerstvení

Občerstvit se můžete přímo v pivovaru Kocour.