/album/fotogalerie12/skla%cc%81rna-ajeto-lindava-jpg/
/album/fotogalerie12/skla%cc%81rna-ajeto-lindava-11-jpg/
/album/fotogalerie12/skla%cc%81rna-ajeto-lindava-3-jpg/
/album/fotogalerie12/skla%cc%81rna-ajeto-lindava-2-jpg/
/album/fotogalerie12/skla%cc%81rna-ajeto-lindava-8-jpg/
/album/fotogalerie12/skla%cc%81rna-ajeto-lindava-13-jpg/

Poloha na mapě

Sklárna a sklářská krčma AJETO

Sklárna Lindava je součástí skupiny Ajeto Group. Vedle tradičních výrobků ze skla nabízí svým návštěvníkům také řadu ojedinělých zážitků. V areálu sklárny je neobyčejná sklářská krčma, kde je možné nasát starobylou, ryzí sklářskou atmosféru.

Sklárna Lindava

  0   0  Google +0  0  0

Volné prohlídky

Sklárnu Lindava lze navštívit individuálně, nebo je možné zúčastnit se organizované prohlídky s průvodcem. V rámci individuální prohlídky zájemci mají možnost shlédnout práci zdejších sklářů a podívat se do brusírny, kde je sklo tradiční ruční metodou zdobeno. Prohlídka nezahrnuje žádný odborný výklad a umožňuje v klidu jen sledovat, jak skleněná hmota ožívá a získává podobu předmětu, který člověka těší svou krásou. Protože není časově omezena, je možné práci sklářů a brusičů sledovat v klidu a beze spěchu a získat tak nezapomenutelný zážitek.

 

Při prohlídce s průvodcem se návštěvníci seznámí s historií i současností sklárny, obeznámí se sklářskou technologií a způsoby tradičního ručního zpracování skla a shlédnout náročnou výrobu skleněných předmětů. Kromě skelné huti zahrnuje návštěva prohlídku brusírny a formárny.

 

Staňte se sklářem

Za poplatek je možné na vlastní kůži zažít, jaké to je být sklářem. V rámci vskutku originálního programu „Vytvoř si sám“ návštěvníci mohou s pomocí sklářské píšťaly a za asistence sklářských mistrů pokusit se vytvořit svůj vlastní skleněný výrobek. Sklářští mistři zájemce obeznámí s potřebnou trochou teorie a zasvětí je do tajemství skleněných kouzel. Po absolvování tohoto programu účastníci obdrží Glejt sklářského tovaryše, který je spolu s výsledkem veškerého snažení pěkným suvenýrem. Tento program je vhodný pro všechny věkové kategorie. Jim všem sklárna Lindava umožní třeba splnit si svůj dávný sen.

Sklárna Lindava

 

Vstupné

Individuální prohlídka

  • Dospělý 100 Kč 
  • Dítě, student, senior 70 Kč

 

Prohlídka s průvodcem

  • Dospělý 150 Kč 
  • Dítě, student, senior 100 Kč
  • Rodinné vstupné (2+2) 450 Kč
  • Exkurze s AJ/NJ mluvícím průvodcem 250 Kč / osoba

 

Kontakt

Ajeto spol. s r. o. Czech Glass Craft

Lindava, PSČ 471 58

Tel.: +420 487 751 613

 

Tip na výlet

Poměrně blízko obci Lindava se nachází zřícenina zřícenina hradu Výrov a několik Jeskyní jako Pusté kostely, Pekelné doly a Medvědí camp. Vyrazte po silnici směrem na obec Svitavy, tou projděte směrem na další obec Velenice. Zanedlouho narazíte na ukazatel směrem k zřícenině Hradu. Přes jeskyně Medvědí camp se vraťte zpět na silnici, kde se dál můžete vydat k dalším jeskyním Pekelné doly. Cestou zpět do Lindavy můžete využít cestu proti proudu řeky Svitavka. 
 
zdroj: mapy.cz

Délka a náročnost cesty

Trasa měří necelýchc 5 km poměrně snadným terénem.