/album/fotogalerie96/a2424-jpg/
/album/fotogalerie96/a2425-jpg/
/album/fotogalerie96/a2426-jpg/
/album/fotogalerie96/a2427-jpg/
/album/fotogalerie96/a2428-jpg/
/album/fotogalerie96/a2429-jpg/

Poloha na mapě

Výletní loď Poseidon Děčín - Českosaské Švýcarsko

Poznejte České Švýcarsko jinak než pěšky nebo na kole. Vydejte se na jedinečnou plavbu po Labi a užijte si nádherné přírodní panorama s výhledem na dominanty Českého Švýcarska.

     

Paluba

Čas strávený na lodi Vám zpříjemní kvalitní gastronomické služby a při delších plavbách též živá hudba. Po celou dobu plavby se o Vás bude starat milý a ochotný personál. Uspořádejte pro své kolegy netradiční firemní večírek nebo překvapte svou rodinu luxusní oslavou narozenin na lodi. Výletní loď je také ideálním místem pro Váš svatební den. Užijte si plavbu výletní lodí Poseidon z Děčína do Hřenska, Drážďan, Bad Schandau nebo do Prahy. Nově jezdí též do Míšně.

 

Na loď můžete nastoupit nejen v Děčíně, ale také ve Hřensku či Bad Schandau. Doporučujeme si včas zarezervovat palubní lístky!

 

Kam všude se můžete plavit?

 

Plavba lodí do Hřenska a do Bad Schandau

Vychutnejte si krásu krajiny pohledem z paluby lodi. Nechte unášet svoji fantazii a vyražte za poznáním do Hřenska a lázeňského městečka Bad Schandau. Zastávka zde je prodloužena tak, abyste získali dostatek času k návštěvě vyhlídkové věže  Ostrau  s krásným výhledem do labského údolí a k prohlídce přlehlé ZOO a botanické zahrady. Vřele také doporučujeme jízdu historickou tramvají Kirnitztalbahn k vodopádu ve skalách Křinického údolí.

 

Plavba lodí do Drážďan

Vydejte se na romantickou plavbu lodí skalním kaňonem Českého Švýcarska, labskými zátokami, pod hradem Königstein a dalšími místy, která již v první polovině devatenáctého století obdivoval dánský pohádkář Hans Christian Andresen. Během plavby příjemně poobědváte a ještě před přistáním v srdci Drážďan se budete kochat jízdou pod památnými mosty starého města. V Drážďanech s průvodcem absolvujete prohlídku historického centra nebo se samostatně vydáte do uliček města a za kávou a dalšími specialitami místních kaváren. Zpáteční cestu Vám zpříjemní živá hudba, kapitánův výklad k historii a okolnostem plaveb po lodi a po večeři ochutnávka vín.

Každou středu a pátek můžete z našeho parníku přestoupit na historický parník společnosti Saeschise Dampfshifart, který pluje s dalším přestupem v Pirně do Drážďan.

 

Plavba lodí do Míšně a na zámek Moritzburg

Letošní novinka – plavba lodí do Míšně s návratem autobusem a zastávkou na Popelčině zámku Moritzburg. Čeká Vás romantická plavba labským kaňonem z Děčína, případně ze Hřenska kolem majestátně se tyčících skal Českosaského Švýcarska, pod pevností Königstein, známým skalním mostem Bastei, kolem zámku Pillnitz, krajinou vinic, mezi mosty i historickým středem Drážďan s jedinečným pohledem na památky jako zámek, Albertinum, Zwinger nebo Semprovu operu. Během plavby příjemně poobjedváte a vychutnáte si ochutnávku tří druhů sektů. Celou cestou Vás bude provázet odborný výklad. Vrcholem cesty je autobusový přejezd z Míšně na Popelčin zámek Moritzburg. Po jeho prohlídce se autobusem navrátíte do Děčína. Pro zájemce zajede autobus i k vlakovému nádraží v Ústí nad Labem.

 

Přívoz Dolní Žleb

Užijte si netradiční cestu přes řeku Labe přívozem, kterým se dostanete do nejseverněji položené obce v Čechách, Dolní Žleb. V obci stojí kostel Nejsvětější trojice z roku 1830. Nedaleko obce se nachází socha sv. Vojtěcha, patrona plavců, který hlídá místo které bylo až do 19. století postrachem plavců pro množství skalisek v řečišti. Z Dolního Žlebu se můžete vydat ke skalám na levém břehu Labe. Vede tudy také cyklostezka Praha - Drážďany. Cyklostezka v úseku Dolní Žleb - Bad Schandau je hladce vyasfaltovaná a je idálním terénem pro in-line brusle.

 

Vyhlídkové plavby po Vltavě

Jedinečný zážitek z výletu lodí si můžete zopakovat i v Praze. Naše loď vyplouvá každý den a za každého počasí. Vychutnáte si okružní plavby Od Štefánikova ke Karlovu mostu nebo prodlouženou jízdu až k Vyšehradu. Na každé plavbě Vám nabídneme občerstvení.

 

Co všechno při plavbě uvidíte?

Z lodi shlédnete krásné scenérie pískovcových stěn. Pokud Vám nebude přát počasí, vychutnáte si plavbu z lodní zasklené restaurace, která nabízí výborné gastronomické služby.

Labe je hlavní česká řeka, na území Čech urazí 357 km, na Děčínsku 24 km, za hranicemi přidá ještě dalších 740 km, teprve pak ústí do Severního moře.. Mezi městy Děčín a Pirna v SRN tvoří hluboký meandrovitý kaňon, lemovaný romantickými pískovcovými skalami. Je to nejmohutnější pískovcový kaňon v Evropě s rozsáhlými porosty lesů, ve Hřensku je také při Labi nejnižší místo v Česku 115 m. Řeka je od pradávna středobodem dění v kraji, byla to významná dopravní tepna z Saska do Čech, na solní vodní stezce již ve 12. století.

 

Kotviště v Děčíně naleznete u mola pod zámkem (blízko mostu Dr. Miroslava Tyrše), parkoviště je poblíž.

 

Co Vám dále nabízíme?

Výletní loď si můžete pronajmout pro uspořádání netradičního firemního večírku, velkolepé oslavy narozenin, romantické svatby, uspořádání dětského dne a další příležitosti. Pro tyto účely Vám nabízíme originální prostředí, profesionální služby, milý a ochotný personál. Výzdobu lodi vybereme vždy přesně podle Vašeho přání. Dále pro Vás rádi uspořádáme námořnickou, pirátskou nebo latino party s originální kubánskou kapelou, prodejem doutníků a výukou latinskoamerických tanců. Zajistíme též karaoke, DJ, barmanskou show, dětské párty s programem, ohňostroj a další. Součástí těchto plaveb je catering formou bufetu nebo servírovaného menu v několika variantách. Na Vaše přání sestavíme mimořádnou nabídku české i mezinárodní kuchyně.

 

Kdy je loď v provozu?

Od května do října.

 

Plavební řád a ceník 2013

www.labskaplavebni.cz

 

Kontakt

Labská plavební s. r. o. – Výletní loď Poseidon
Děčín, přístaviště
Tel. 777 037 379
Email: kapitan@labskaplavebni.cz

Web: www.labskaplavebni.cz