/album/fotogalerie126/a2308-jpg/
/album/fotogalerie126/a2303-jpg/
/album/fotogalerie126/a2304-jpg/
/album/fotogalerie126/a2301-jpg/
/album/fotogalerie126/a2302-jpg/
/album/fotogalerie126/a2305-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Hrad Hohnstein

Hrad Stolpen - Saské Švýcarsko

Hrad Stolpen je jedním z nejhezčích hradů celého Německa a Saského Švýcarska. Vydejte se proto na poutavou prohlídku tohoto skvostného hradu a jeho okolí.

Hrad Stolpen

     

O hradu samotném

První zmínky o hradu se datují již do počátku 12. století. Středověký hrad je vidět již z dálky, díky svým majestátním věžím. Hrad Stolpen je situován na vulkanických vyvřelinách, odtud také název Stolpen pochází. Ve slovanském názvosloví znamená sloup. Hrad byl prvotně postaven v gotickém stylu, avšak v průběhu staletí dostal na některých místech renesanční háv. Hrad patrně nejvíce proslavila milenka saského krále Augusta II. Silného, hraběnka Cosel, která byla v hradní věži zadržována po celých 49 let. Za dob napoleonských válek utrpěla nedobytná pevnost četné rány osudu.

 

Na co se můžete těšit

Dnes je hrad přístupný veřejnosti. V tzv. Johannově věži, kde byla hraběnka Cosel vězněna, je stálá expozice o jejím životním osudu. Je zde také hraběnčin hrob, který naleznete v hradní kapli. Z dalších expozic můžete shlédnout výstavu Sklo a kámen v původních pískovcových sklepeních, která seznamuje se zdejší řemeslnou tradicí sklářů a kameníků. V prostorách hradu Stolpen najdete také hradní divadlo a obřadní síň. Až si hrad prohlédnete, můžete se občerstvit v unikátních prostorách Zahradní restaurace, která je realizována v místnostech bývalé hradní kuchyně a jídelního sálu.

 

Vstupné:

  • dospělí 6 Eur
  • děti (7 – 16 let) 3 Eur
  • děti do 7 let zdarma
  • rodinné vstupné 14 Eur.

 

Provozní doba:

Otevřeno je denně, 7 dní v týdnu.

  • duben – říjen (9 – 18 hod., poslední prohlídka v 17:30),
  • listopad – březen (10 – 16 hod., s přihlédnutím k aktuálnímu počasí).

 

Kontakt

Burg Stolpen
Schlossstraße 10, 01833 Stolpen
Web: www.burg-stolpen.de