/album/fotogalerie132/a2341-jpg/
/album/fotogalerie132/a2342-jpg/
/album/fotogalerie132/a2343-jpg/
/album/fotogalerie132/a2344-jpg/

Poloha na mapě

Pevnost Königstein - Saské Švýcarsko

Vydejte se na největší vojenskou pevnost v Evropě. Poznejte tajemství této památky a pokochejte se nádhernými výhledy do okolí. Výlet stojí za to!

Pevnost Königstein

     

Je zde opravdu co vidět

Ještě v době středověku patřil Königstein k Českému království, avšak mocná ruka historie patřičně zacloumala i se zdejším územím. Mohutná pevnost Konigstein, která rozhodně stojí za Vaši návštěvu, se nachází na úctyhodné ploše čítající takřka 10 hektarů. Je to jeden z hlavních turistických cílů části Saské Švýcarsko v Německu. Na skalní ploše ve výši 247 m najdete na 50 starých objektů, mezi nimi vynikají zejména nejstarší dochovaná kasárna v Německu ze 16. století, posádkový kostel ze 17.století a můžete pohledět i do nejhlubší studny v Sasku s dech beroucí hloubkou 152 m. Pro milovníky výhledů je připravena vycházková trasa podél hradeb. Pro české návštěvníky jsou k dispozici české prospekty s orientačním plánem a průvodce včetně českých webových informačních stránek. Máte-li rádi poznávání nových míst, možná vás můžou zaujmout poznávací zájezdy do Německa.

 

Jak na Königstein:

pevnost Koenigstein najdete v Saském Švýcarsku, asi 15 km od českých hranic. Na vrchol pevnosti se dostanete dvěma výtahy vystavěnými ve skalní pevnosti. V blízkosti pevnosti je parkoviště. Můžete také přijet ryze romanticky – parní plavbou po Labi.

 

Vstupné:

  • dospělí 10 Eur
  • zlevněné 7 Eura
  • rodinné vstupené 25 Eur
  • rodinné vstupené MINI (1 dospělí a dvě děti) 15 Eur
  • pro skupiny možnost prohlídek v češtině, nutno předem objednat.

 

* Psi mají přístup do 9,5 ha rozlehlého areálu pevnosti povolen na vodítku, ne však do výstavních prostor!

 

Provozní doba:

  • duben – říjen: denně 9 – 18 hod.
  • listopad – březen: denně 9 – 17 hod. 
  • 24. 12. a 31. 12. odpoledne zavřeno.

 

Kontakt:

Pevnost Königstein
01824 Königstein
Tel.: 0049 35021 64-6070049 35021 64-607
Email: info@festung-koenigstein.de

www.festung-koenigstein.de

www.koenigstein.cz

 

Tip na výlet

Od pevnosti Konigstein jděte po modré směrem do centra obce, kde navazuje z dvou směrů zelená stezka, vyjdete se po té pravé, která vás provede Pfaffensdorfem až směrem na Pfaffenstein. Projdete-li Pfaffensteinem až k rozhledně Barbarine, můžete se rozhodnout zda jít po té samé cestě zpět nebo zvolit odlišnou a pokračovat dál po zelené ze skalního masívu, kde stačí uhnout na první pravou polní cestu kolem celé stolové hory. Až dojdete opět ke vstupnímu místu, zde se kousek vraťte a pokračujte po červené Pfaffendorfem. Červená opět naváže na zelenou stezku, kde odbočte vlevo. Zeleně značená cesta pokračuje přes vyhlídku až zpět k řece Labi.

zdroj: mapy.cz

Délka a náročnost trasy

Trasa měří kolem 7 kilometrů. Čekají vás prašné a lesní cesty.

 

Občerstvení

Občesrstvit se je možné v Gasthausu na Pfaffensteinu.