/album/fotogalerie313/a00046957-jpg1/
/album/fotogalerie313/a00046960-jpg1/
/album/fotogalerie313/hickelhoehle-1-jpg2/
/album/fotogalerie313/hickelhoehle-2-jpg1/
/album/fotogalerie313/hickelhoehle-4-jpg/
/album/fotogalerie313/hickelhoehle-6-jpg1/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Neumannův mlýn

Hickelhöhle, Saské Švýcarsko 

Hickelhöhle jeskyně je jednou z největších svého druhu v Národním parku Saské Švýcarsko. Leží nedaleko německo – české hranice a díky své poloze se těší oblibě českých turistů.

     

Saské Švýcarsko je na jeskyně a přirozené dutiny ve skalách opravdu bohaté. Je jich tu asi kolem tří stovek. Mezi nejznámější se řadí Bennova jeskyně v Bielatalu, Zlodějský sklep pod vrcholem hory Quirl, Gauschgrotte v údolí řeky Polence, ale také jeskynní obr - Hickelhöhle.

 

Obrovský prostor jitří fantazii

K jeskyni vede trasa procházející hlubokou roklí a mířící do Zeughausu. Odtud široká cesta směřuje rovným úsekem dlouhým asi dva kilometry na Hickelhöhle. Tam, kde končí pohodlná cesta, začíná lesní část. Stezka se točí vlevo do lesa, mírně stoupá a následuje několik zatáček, za kterými se před vámi objeví veliká otevřená jeskyně. Tento obrovský skalní převis obklopený hlubokým lesem je široký asi 45 m a vysoký 14 m. Na jeho konci je romantické jezírko, které je napájené prosakující vodou. V zadní stěně jeskyně jsou k vidění maličké výklenky, kam návštěvníci s oblibou umisťují svíčky. Návštěva jeskyně je pěkným zážitkem pro dospělé a dobrodružstvím pro děti. Obrovský krytý prostor totiž náležitě podněcuje jejich fantazii. Nazpět se můžete od Hickelhöhle vydat po vrstevnici (tzv. Reitsteig), která vás přivede do Zeughausu a zpátky do Neumannmühle.
 

Doporučení

Ačkoliv dobrodruhy může převis lákat ke strávení netradiční noci pod širákem, zapomeňte na to. V celé oblasti je zákaz bivakování.
 

Přístupnost

Z Neumannmühle a přes Zeughaus značenou cestou k jeskyni. Do Neumannmühle se dostanete autem, ale jezdí sem také autobusová linka č. 241. Další možností je cesta z Hinterhermsdorfu.
 

Občerstvení

V Zeughausu, kde si můžete pochutnat na venkovním posezení, V Neumannmühle v restauraci penzionu mlýna, v Hinterhermsdorfu.
 

Vstupné a provozní doba

Celoročně volně přístupné
 

Parkování

V Neumannmühle a Informačního centra v Hinterhermsdorfu.
 

Kontakt

www.saechsische-schweiz.com
 

TIP NA VÝLET

Navštivte v  Neumannmühle  Neumannův mlýn na dřevo a výrobu papíru, který je zajímavou technickou památkou. Spatříte dochované interiéry, dobové vybavení včetně velké rámové pily a atraktivního vodního kola širokého 1,80m o průměru 4,80 m či expozici doplněnou praktickou ukázkou broušení dřeva. Mlýn slouží zároveň jako pension, turistická ubytovna a hostinec. Na jídelním lístku je zastoupena regionální kuchyně a zdejší specialitou jsou pokrmy připravené v domácí hliněné peci. Mlýn je strategickým místem pro pěší i cykloturistiku a přímo před objektem je umístěna autobusová zastávka linky č. 241. Otevřeno je od května do října od 9.00 – 18.00 hod.