/album/fotogalerie142/u-zadnich-jetrichovic-jpg1/
/album/fotogalerie142/za-hranici-zadnich-jetrichovic-jpg/
/album/fotogalerie142/a021223-jpg/

Poloha na mapě


 

Zajímavosti v okolí

 

Skalní hrad Šaunštejn

Zadní Jetřichovice - Jetřichovice, České Švýcarsko

Malebné turistické místo na českoněmecké hranici dnes tvoří rozcestník turistických cest do všech koutů celého regionu. Místo je vyhledáváné zejména cyklisty.

     

O místě samotném

Zaniklou obec Zadní Jetřichovice naleznete na staré stezce tzv. České silnici na českoněmecké hranici. Celá zástavba měla pouhých 5 popisných čísel a mlýn s krčmou. Česká silnice tvořila hranici dvou panství bynovického a českokamenického. Na českokamenickém území stávala hospoda a lesovna, která patřila rodu Kinských. Druhá část byla vlastněna rodem Clary – Aldringen a byla zde rozsáhlá obora s lesovnou a hospodářským zázemím. Aldringenové tu postavili kříž památce padlého Jeronýma Aldringena, který zahynul v roce 1941 na Ukrajině. Po druhé světové válce Zadní Jetřichovice zpustly a jako obec zanikly. Dnes je to romantické výletní místo uprostřed lesů. 

 

Přístupnost

Do Zadních Jetřichovic se dostanete po červené a zelené turistické značce z Vysoké Lípy nebo též po cyklostezce z Jetřichovic.

Tip na výlet

Při návštěvě Zadních Jetřichovic doporučujeme navštívit také místní vyhlídku v blízkém okolí. Překročte státní hranice a vydejte se vpravo po modré stezce podél řeky Křinice. Po zhruba třetch kilometrech dorazíte k vyhlídce. Vrátit se můžete po odlišné trase značené červeně. Po chvilce červenou vystřídá zelená, kde odbočte na rostcestníku vlevo a vrátíte se zpět do Zadních Jetřichovic.
 
zdroj: mapy.cz

Délka a náročnost trasy

Trasa měří 6 kilomerů a vede lesním terénem