Výlet na in-linech z Děčína do Schöny

Stále oblíbenější jízdu na in-line bruslích si můžete dosyta užít na Labské cyklostezce v úseku Děčín – Schöna. Velká část trasy vede po příjemném hladkém povrchu a po rovině, takže pro bruslaře představuje moc pěkný zážitek. Cesta začíná na okraji Děčína a pokračuje přes Dolní Žleb a přibližně 1 kilometr za Dolním Žlebem překračuje státní hranici a můžete po ní dojet až do lázeňského městečka Bad Schandau. Kromě bruslařského zážitku vám nabídne pohled na krásné přírodní scenerii Labských pískovců a NP Saské Švýcarsko.

       

 

Nejdříve motoráčkem do Žlebu nebo autem až ke stezce

Na cestu můžete přímo na bruslích vyrazit už z Děčína, ale protože v tomto případě část cesty není pro in-line brusle úplně ideální, je lepší je hodit do batohu a pohodlně se dopravit vlakem z Děčína do zastávky Prostřední Žleb. Je to dobrá volba i pro motoristy, neboť v Děčíně se dá snadno zaparkovat (přímo u nádraží) a asi 15 minut trvající jízda motoráčkem je pěkným zpestřením výletu. Pokud chcete zaparkovat přímo u stezky, tak se vydejte autem směr Prostřední Žleb a jakmile dojedete k železničnímu most, podjeďte jej a pokračujte ještě kousek rovně, kde narazíte na odstavné parkoviště.

Ze Žlebu vás čeká trasa po krásné vyasfaltované cesty vedoucí podél břehu řeky Labe krásným pískovcovým kaňonem. Cestou je také možné využíte i několik altánů pro odpočinek. Další možnosti nástupu na trasu je v Dolním Žlebu u podchodu pod tratí u železniční stanice a také se na stezku můžete dopravit přívozem z Hřenska. Tato trasa je sice kratší, ale příjemným bonusem je zážitek cesty přes Labe. Nezapomeňte si s sebou vzít občanský průkaz, případně pas, neboť přejíždíte hranici do Německa (Dolní Žleb/Elbradweg Schöna) a byť se to nestává často, můžete se stát terčem namátkové kontroly.  

 

A kudy pojedeme?

Nástupní místo naší cesty vhodné pro in-line bruslení začíná nedaleko vlakové zastávky Děčín - Prostřední Žleb. Kde jej hledat se můžete podívat zde: https://mapy.cz/s/iPhe. Poté, co překročíte turistický hraniční přechod, povede vás stezka do městečka Schöna. Provázet vás budou malebné přírodní scenerie.  V závěru se před vámi objeví i restaurace s venkovním posezením, kde můžete doplnit energii.

Při zpáteční cestě si můžete od bruslí chvíli odpočinout a zamířit značenou cestou ke Klopotskému vodopádu, který se nachází na české straně hranice v blízkosti hraničního přechodu. Ze stezky pojedete směrem k vyústění Klopotského potoka a pak se dáte pěšky kousek na bývalý mlýn, případně k vodopádu můžete zamířit po staré cestě, která vede svahem nad řekou. Voda dopadá z výšky asi 4 metrů do vodní nádrže, která bývala zásobárnou vody určené k pohonu mlýna. Dnes nabízí pěknou podívanou.  Poté vás čeká návrat na bruslích do výchozího místa cesty a dál do Děčína buď na bruslích, nebo vláčkem.

 

 

Tip na výlet - na bruslích až do Bad Schandau

Na bruslích se dá dojet po stejném břehu až do Schmilky (dále je cesta už drsnějším povrchem). Ve Schmilce můžete využít přívozu a dostat se na druhou stranu řeky Labe, odkud po velmi pěkné cyklostezce se dostanete na inlinech až do centra Bad Schandau.  

 

Délka trasy

Z Dolního Žlebu 9 km/jeden směr, při cestě z Prostředního Žlebu je trasa jedním směrem delší o zhruba pět kilometrů (čili 15 km celkem jedním směrem). 

Možnosti ubytování v okolí

Hotel Faust

Penzion Lugano

Roubenka Bušeranda

Hotel Belveder

Hotel Horizont Penzion Marienka Lesní chata Na Tokáni Penzion Slunečnice
Cena od: 400 Kč Cena od: 550 Kč Cena od: 400 Kč Cena od: 432 Kč

 

Inline trasa na mapě

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30