Fotogalerie

/album/fotogalerie310/bielatal-6-jpg1/
/album/fotogalerie310/bielatal-5-jpg/
/album/fotogalerie310/bielatal-4-jpg/
/album/fotogalerie310/bielatal-3-jpg/
/album/fotogalerie310/bielatal-1-jpg/
/album/fotogalerie310/bielatal-2-jpg/

Poloha na mapě

Bielatal - romantický turistický ráj

Nedaleko hranic České republiky s Německem leží idylická rekreační obec Bielatal. Tento romantický turistický ráj v krásné krajině Saského Švýcarska obklopují lesy, ukrývající množství bizarních skalních útvarů.

         

zdroj: commons.wikimedia.org

Bielatal, jedna z perel Saského Švýcarska

Obec Bielatal se nachází v nadmořské výšce 340 - 486 m v kouzelném prostředí, které nabízí pestrou škálu volnočasových a sportovních aktivit. Okolím obce prochází řada zajímavých turistických tras, upravených cyklostezek a jsou zde více jak dvě stovky vrcholů a skalních věží s množstvím horolezeckých tras, kterých je téměř tři a půl tisíce. Díky tomu tato oblast patří k nevyhledávanějším horolezeckým místům Saského Švýcarska. Skalním městem vedou upravené cesty, které míří kolem skalních útvarů a jezírek. Můstky klenoucí se přes říčku vás pohodlně dovedou na její druhý břeh. Vystoupat můžete i na hřebenovou cestu, ze které se nabízí moc pěkné panoramatické výhledy.

 

Zajímavost

Na zahradě restaurace v Ottomühle je nainstalována malá elektrická železnice s programově řízenými vláčky. Projíždí „krajinou“ s říčkami a mosty a je magnetem pro děti i dospělé návštěvníky. Prohlédnout si ji můžete zdarma.

 

Přístupnost

Do Bielatalu se můžete vydat z malé osady  Ostrov , která leží těsně u česko-německé hranice a je vzdálená jen pouhé 3 km. Cesta začíná hned za Ostrovem a přivede vás k hraničnímu kameni se závorou. Příjemná trasa vede lesem, cestou míjí zastřešené odpočinkové posezení či lávku s pramenem pitné vody. Další možností je na německé straně osada Ottomühle, kam přijedete přes hraniční přechod Petrovice a pohodlně se odtud dostanete do všech nejzajímavějších skalních uskupení. K cíli se také můžete vydat z obce Sněžník, přes turistický hraniční přechod Soví brána po Tetschener Straße na Rosenthal, nebo po žluté TZ údolím Suché Bělé.

 

Občerstvení

Občerstvení najdou hladoví a žízniví turisté v osadě Ostrov a v restauraci v Ottomühle.

 

Vstupné a provozní doba

Skály jsou celoročně volně přístupné.

 

Parkování

V Čechách v osadě Ostrov, na německé straně u osady Ottomühle na placeném parkovišti (pop. 3 €/den).

 

Kontakt

Turistické informační centrum
Rosenthal-Bielatal, Schulstraße 1,
tel.: 00419 35033 70291,
www.rosenthal-bielatal.de

 

TIP NA VÝLET

Prohlédněte si tzv. Herkulovy sloupy, které jsou známou turistickou atrakcí i cílem horolezců. Z centra Ottomühle půjdete po silnici asi půl kilometru k žluté turistické značce, která vás dovede do skalního města. Po přibližně 15 minutách dojdete k tzv. Herkulovým sloupům. Nejhezčí pohled na sloupy je z vyhlídky na severní straně skal, ke které dojdete labyrintem podél železného zábradlí. Cesta nazpět vede po horní straně skal, které z několika vyhlídkových míst nabízí pěkné pohledy do okolí. Závěrečný úsek vede strmou stezkou a končí v Ottomühle. Jedná se o středně náročnou trasu, která není vhodná pro rodiny s malými dětmi a kočárky.

zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30