/album/fotogalerie112/rohledna-decinsky-sneznik-jpg1/
/album/fotogalerie112/a2257-jpg/
/album/fotogalerie112/a2258-jpg/
/album/fotogalerie112/a2259-jpg/
/album/fotogalerie112/a2260-jpg/
/album/fotogalerie112/a2261-jpg/

Poloha na mapě

Rozhledna Děčínský Sněžník - Sněžník, Tisá

Víte, že tomuto místu se také říká vzdušné lázně? Vyražte na Sněžník a pochopíte proč. Nejen nádherné výhledy do okolí, ale také uděláte něco pro své zdraví.

Rozhledna Děčínský Sněžník

Foto: Stribrak

     

O rozhledně samotné

Rozhledna Děčínský Sněžník patří k těm nejkrásnějším rozhlednám v Česku. Naleznete ji v oblasti Tisá, ve stejnojménné obci Sněžník. Leží v nadmořské výšce 723 metrů a na vrchol vede celkem 153 schodů. Na vrcholu je plošina s romantickým cimbuřím a je zní monumentální kruhový výhled do kraje. Z rozhledny uvidíte Ještěd, Milešovku, pohoří Krušné hory i České středohoří. Na vrcholu Děčínského Sněžníku se také můžete občerstvit ve výletním altánu.

 

Z historie rozhledny

Rozhlednu nechal v roce 1864 postavit majitel zdejšího panství František Antonín Thun. Patří mezi nejstarší rozhledny v Česku a dříve sloužila pouze pro geografické měření. V roce 1936 byl na rozhledně poprvé v Čechách zachycen televizní signál, jednalo se o záběry Olympijských her v Berlíně.

 

Přístupnost

Na Děčínský Sněžník se dostanete z Jílového u Děčína po zelené turistické značce, nebo po červené z Děčína (náročnější varianta, 9 km). Nejsnadnější přístup je od osady Sněžník. Na vrchol mají zákaz vjezdu motorová vozidla. Z Tisé vede cyklistická trasa na vrchol. Na okraji Děčínského Sněžníku můžete navštívit také Drážďanskou vyhlídku a švédský hřbitov z doby třicetileté války, v nejvýchodnější části hory je skalní útvar Koňská hlava.

 

Vstupné

  • dospělí a důchodci 30 Kč
  • děti od 6 let a studenti 15 Kč.

 

Provozní doba rozhledny

Duben - červen

  • pondělí - pátek: 10 - 17:00
  • sobota - neděle a svátky: 9 - 17:00 

Červenec - srpen

  • pondělí - neděle: 9 - 17:00

Září - říjen

  • pondělí - pátek: 10 - 17:00
  • sobota - neděle a svátky: 9 - 17:00 

Listopad - březen

  • sobota - neděle a svátky: 10 - 16:00 

 

Tip na výlet

Příjemný a nenáročný celodenní výlet z Děčína na Sněžník a zpet. V Děčíně nasedněte na autobus u Hypernovy a vyjeďte až k hotelu Hřebenová bouda na Sněžníku (rozcestí pod rozhlednou Děčínský Sněžník). Odtud se vydejte po červené trase až na vrchol hory s rozhlednou. Po prohlídce dále pokračujte za stálého klesání po červené až do Děčína. V závěru projdete lesoparkem Pastýřská stěna, kde můžete návštívit místní zoo a také výletní restauraci s vyhlídkou Pastýřskou stěnu.

popisek mapky ze sněžníku do děčína

zdroj: mapy.cz

Délka a náročnost trasy

Přibližně 10 km. Nenáročná trasa, většinu cesty s klesáním.

 

Občestvení na trase

Občerstvit se můžete přímo u rozhledny a poté v Děčíně.

Povívejte se na video o Děčínském Sněžníku

Řekněte o rozhledně Děčínský Sněžník přátelům: