Fotogalerie

/album/fotogalerie301/romanticka-vyhlidka-nad-jezirkem-1-jpg/
/album/fotogalerie301/romanticka-vyhlidka-nad-jezirkem-2-jpg1/
/album/fotogalerie301/romanticka-vyhlidka-nad-jezirkem-3-jpg/
/album/fotogalerie301/romanticka-vyhlidka-nad-jezirkem-4-jpg1/
/album/fotogalerie301/romanticka-vyhlidka-nad-jezirkem-5-jpg/
/album/fotogalerie301/romanticka-vyhlidka-nad-jezirkem-6-jpg1/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

 Růžov ský vrch 

 

Pevnostní o pevnění

 

Továrna Rabš tejn

 

Romantická vyhlídka nad jezírkem - Srbská Kamenice

Vyhlídka nad jezírkem se nachází východním směrem od obce Srbská Kamenice. Nabízí krásné daleké výhledy a při přístupové cestě se navíc rozkládá přírodní rezervací Arba.

     

26 tesaných schodů

Vyhlídku zpřístupnili členové horolezeckého spolku Srbské Kamenice v roce 1896, kdy vysekali do skály celkem 26 schodů. Od té doby je oblíbeným místem krásných výhledů. Z vyhlídky se otevírá pěkný pohled do kraje, s dominantou Růžovského vrchu. Spatříte také jezírko pod vyhlídkou či malebný kostel sv. Václava s farou.

 

Výhledy v doprovodu žabí muziky

Vyhlídka se nachází nad vodní plochou, které tu nikdo neřekne jinak než „jezírko“. Vpravo při přístupu k vyhlídce se rozkládá velká louka, přírodní rezervace Arba. Je jedním z nejvýznamnějších mokřadů regionu. Roste tu řada vzácných rostlin a je domovem mnoha živočichů. Můžete tu slýchat skřehotání žab, zejména skokana skřehotavého, který je aktivní během dne. Žijí tu také neškodné užovky obojkové a někteří z obyvatelů ptačí říše. Vyhlídka se nachází v jihovýchodním cípu přírodní rezervace.

Zajímavost

Z vyhlídky se otevírá krásný pohled na kostel sv. Václava. Víte, že jeho stavba trvala pouhé čtyři roky? Základní kámen byl položen v červenci roku 1772 a již v září 1776 tu byla sloužena první mše.

 

Přístupnost

Ze Srbské Kamenice od Informačního centra po žluté turistické značce. Od silnice je cesta k vyhlídce značena šipkami.

 

Občerstvení

V Srbské Kamenici v restauraci Ve starém krámě.

 

Parkování

Parkoviště se rozkládá u Informačního centra.

 

Kontakt

www.srbska-kamenice.cz

 

TIP NA VÝLET

Od vyhlídky můžete po žluté turistické značce dojít do obce  Janská , kde se nachází areál Podzemní továrny z 2. světové války Rabštejn-Janská a Muzeum koncentračního tábora. Prohlédnete si zde expozici Rabštejnského údolí a seznámíte se s historií továrny, ve které byly vyráběny části letadel a jejíž podzemní chodby razili vězni koncentračního tábora, často za cenu svých životů. Přijet můžete i autem, parkoviště je přímo v areálu.

zdroj: mapy.cz