/album/fotogalerie237/rozhledna-vlci-hora-oass-jpg/
/album/fotogalerie237/vlci-hora-by-martin-c-jpg1/
/album/fotogalerie237/vlci-hora-by-yugo-gonzales-jpg/

Poloha na mapě

Rozhledna Vlčí hora - Vlčí hora, České Švýcarsko

Malebnou rozhlednu můžete navštívit v hezké části národního parku České Švýcarsko. Přístup na vrchol není nikterak náročný a tak sem se můžete vydat i s malými dětmi.

Rozhledna Vlčí hora

     

Foto: Martin Č.

O rozhledně

Rozhledna Vlčí hora leží asi 1 kilometr od obce Vlčí hora a 4 kilometry severozápadně od Krásné Lípy v nadmořské výšce 581 metrů. Na rozhlednu vede 64 schodů a je nejstarší rozhlednou Šluknovska. Vystavena byla v roce 1887. V roce 1909 prošla rozhledna opravou a vyhlídková plocha s cimbuřím byla zastřešena a díky tomu se zvedla výška rozhledny na dnešních 16 m. Při rozhledně stávala turistická chata. Vrch nabízí ještě jednu zajímavost. Na hoře jsou totiž skaliska čediče, který obsahuje značné množství magnetovce, vychylující střelku kompasu až o 40 stupňů od správného směru, vrchol je vulkanického původu z období třetihor. V okolí chráněná květena. Z rozhledny za dobré viditelnosti dohlédnete až na část Jizerských hor a Krkonoš.

 

Okolí Vlčí hory je jedním z nejkrásnějších míst Českého Švýcarska. Nachází se zde také velmi příjemné ubytovací zařízení, kde stojí se za to ubytovat. Nabídka ubytování Krásná Lípa a okolí je tu pro Vás...

 

Přístupnost

K rozhledně se dostanete po červené značce z Krásné Lípy a po žluté značce z Rumburku. Pod rozhlednou najdete studánku Veronika s pitnou vodou.

 

Vstupné

  • dospělí 15 Kč, děti 8 Kč.

 

Provozní doba

  • říjen – duben (soboty, neděle od 9 do 15:30)
  • květen až září (denně 9 – 17 hod.)

 

Kontakt

Rozhledna Vlčí Hora

Krásná Lípa

Tel.: 412 334 911

Email: v.coller@seznam.cz

 

Tip na výlet - po naučné Koglerově stezce

Vydejte se za krásnami severní části Českého Švýcarska po naučné Koglerově stezce. Cestou poznáte zajímavé skalní hrádky jako Kyjovský hrádek nebo zříceninu Krásný buk (potřeba ze stezky kousek odbočit).

zdroj: mapy.cz

Délka a náročnost trasy

Přibližně 18 km. Nenáročná turistická trasa.

 

Občerstvení na trase

Občerstvit se můžete na Vlčí hoře, v Kyjově nebo v Krásné Lípě