/album/fotogalerie276/mydlarna-rubens-12-jpg/
/album/fotogalerie276/mydlarna-rubens-1-jpg/
/album/fotogalerie276/mydlarna-rubens-20-jpg/
/album/fotogalerie276/mydlarna-rubens-9-jpg/
/album/fotogalerie276/mydlarna-rubens-2-jpg/
/album/fotogalerie276/mydlarna-rubens-23-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Dolský mlýn

 

Pastevní vrch

 

Rozhledna Janov

Za voňavým zážitkem do Růžové!

Obec Růžová ležící nedaleko Pastevního vrchu patří k nejstarším obcím regionu. Dominantou obce je barokní kostel Sv. Petra a Pavla a pěkný pohled nabízí zdejší roubené a hrázděné domy. Navštívit můžete také zdejší voňavé království - Mýdlárnu Rubens.

     

O mýdlárně

Mýdla se zde vyrábí podle prastaré rodinné originální receptury ruční metodou, tzv. za studena a při jejich výrobě jsou používány výhradně přírodní produkty. Prohlídka mýdlárny vás seznámí s mýdly, jejich historií, výrobou či s účinky bylinek. Při návštěvě si můžete vybrat běžnou komentovanou prohlídku, nebo po předchozí dohodě rozšířenou o nahlédnutí do zákulisí mýdlárny s možností vyrobit si mýdlo vlastníma rukama. V létě zde probíhají různé akce, o kterých aktuálně informuje web mýdlárny.

 

Zajímavá atrakce v průběhu prohlídky

Novinkou jsou chodníky " NABOSO", které se staly velkou atrakcí. Všechni přichozivší jsou nuceni se zout z bot a chodit po pískách, kamínkách, šiškách, dřevech...aj. Tyto chodníky se připravují i uvnitř prostor mýdlárny.

 

Zajímavost a doporučení

Produkty mýdlárny můžete na místě také hned i zakoupit. Přivezete si tak domů krásný voňavý suvenýr, nebo dárek pro své nejbližší.
 

Přístupnost

K mýdlárně vás přivede silnice vedoucí z Děčína na Českou Kamenici, s možností několika odbočení podle toho, která z postranních cest se vám bude líbit nejvíc.

 

Občerstvení

Po domluvě s personálem mýdlárny možnost oběda v penzionu, který je součástí provozovny. V obci se můžete najíst v restauraci U kostela, která se nachází při hlavní silnici.

 

Vstupné

Běžná prohlídka je zdarma.
Prohlídka s nahlédnutím do zákulisí a výrobou mýdla stojí 100,- Kč.

 

Provozní doba

Otevřeno je každý den od 8 hodin ráno, dokud je světlo, v zimě pak do 18 hod.

 

Kontakt

Mýdlárna Rubens, Růžová 195, 407 14 Arnoltice, Tel: +420 412 553 113, +420 737 337 011, www.mydlarnarubens.cz.

 

TIP NA VÝLET

Blízkostí mýdlárny prochází 12 km dlouhá naučná stezka, která vás zavede na Pastevní vrch, do malebné osady Kamenická Stráň a k Dolskému mlýnu. V Kamenické Stráni můžete obdivovat soubor nádherných stavení lidové architektury, Dolský mlýn vám připomene legendární pohádku Pyšná princezna, která se zde natáčela a nezalesněná plocha a jednoduchá dřevěná rozhledna na Pastevním vrchu vám nabídne výhledy po Děčínských stěnách, na Lužické hory a Saské Švýcarsko.

zdroj:mapy.cz

 

     

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek, neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Certifikáty a ocenění

Doporučujeme