/album/fotogalerie276/a01-jpg/
/album/fotogalerie276/a02-jpg3/
/album/fotogalerie276/a03-jpg4/
/album/fotogalerie276/a04-jpg4/
/album/fotogalerie276/a05-jpg6/
/album/fotogalerie276/a06-jpg5/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Dolský mlýn

 

Pastevní vrch

 

Rozhledna Janov

Za voňavým zážitkem do Růžové!

Obec Růžová ležící nedaleko Pastevního vrchu patří k nejstarším obcím regionu. Dominantou obce je barokní kostel Sv. Petra a Pavla a pěkný pohled nabízí zdejší roubené a hrázděné domy. Navštívit můžete také zdejší voňavé království - Mýdlárnu Rubens.

O mýdlárně

Mýdla se zde vyrábí podle prastaré rodinné originální receptury ruční metodou, tzv. za studena a při jejich výrobě jsou používány výhradně přírodní produkty. Prohlídka mýdlárny vás seznámí s mýdly, jejich historií, výrobou či s účinky bylinek. Při návštěvě si můžete vybrat běžnou komentovanou prohlídku, nebo po předchozí dohodě rozšířenou o nahlédnutí do zákulisí mýdlárny s možností vyrobit si mýdlo vlastníma rukama. V létě zde probíhají různé akce, o kterých aktuálně informuje web mýdlárny.

 

Zajímavá atrakce v průběhu prohlídky

Novinkou jsou chodníky " NABOSO", které se staly velkou atrakcí. Všechni přichozivší jsou nuceni se zout z bot a chodit po pískách, kamínkách, šiškách, dřevech...aj. Tyto chodníky se připravují i uvnitř prostor mýdlárny.

 

Zajímavost a doporučení

Produkty mýdlárny můžete na místě také hned i zakoupit. Přivezete si tak domů krásný voňavý suvenýr, nebo dárek pro své nejbližší.
 

Přístupnost

K mýdlárně vás přivede silnice vedoucí z Děčína na Českou Kamenici, s možností několika odbočení podle toho, která z postranních cest se vám bude líbit nejvíc.

 

Občerstvení

Po domluvě s personálem mýdlárny možnost oběda v penzionu, který je součástí provozovny. V obci se můžete najíst v restauraci U kostela, která se nachází při hlavní silnici.

 

Vstupné

Běžná prohlídka je zdarma.

 

Provozní doba

Červenec - srpen
úterý - neděle 9:00 - 18:00

 

Září - červen
úterý - sobota 9:00 - 17:00

 

Kontakt

Mýdlárna Rubens, Růžová 195, 407 14 Arnoltice

Tel: +420 604 783 281

www.mydlarnarubens.cz

 

TIP NA VÝLET

Blízkostí mýdlárny prochází 12 km dlouhá naučná stezka, která vás zavede na Pastevní vrch, do malebné osady Kamenická Stráň a k Dolskému mlýnu. V Kamenické Stráni můžete obdivovat soubor nádherných stavení lidové architektury, Dolský mlýn vám připomene legendární pohádku Pyšná princezna, která se zde natáčela a nezalesněná plocha a jednoduchá dřevěná rozhledna na Pastevním vrchu vám nabídne výhledy po Děčínských stěnách, na Lužické hory a Saské Švýcarsko.

zdroj:mapy.cz