/album/a24/smetanovo-tvarohovy-mrak-jpg/
/album/a24/cukrarna-expres-pivovar-decin-jpg/
/album/a24/a011120121967-jpg/
/album/a24/a11062100-968580336515580-3385302791012300014-n-jpg/
/album/a24/cukrarna-expres-oc-decin-jpg/
/album/a24/a11149381-966219306751683-1859293650995382169-n-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

ZOO Děčín

 

Děčínský Sněžník

 

Sladké děčínské pokušení, aneb ochutnejte dobroty Expres cukrárny

Expres cukrářská výrobna paní Petry Peštikové je rodinnou firmou, která byla založena již v roce 1990. Za dobu svého trvání se kvalitními a chutnými zákusky, dorty a dalšími sladkostmi spolehlivě vepsala do povědomí zákazníků. Místní cukráři při zrodu laskomin používají poctivou živočišnou smetanu a moderní náhražky mají do výrobny vstup zakázán. Zdejší sladkosti proto vynikají lahodnou chutí a rozplývají se na jazyku.

 

     

Oceněné sladkosti

Se sladkostmi z výrobny paní Peštikové se můžete setkávat v síti cukráren, hotelů i ve vybraných obchodech s potravinami a kantýnách. Zákusky, dorty, dezerty, trvanlivé pečivo, ale také svatební dorty a koláčky, vánoční cukroví, marcipánové figurky a mnohé další lahůdky vznikají ve výrobně v Děčíně-Dolním Oldřichově, odkud pak putují na prodejní pulty i slavnostní tabule. Cukrárna vyrábí více jak sto druhů výrobků. Všechny vznikají dle klasických receptur a z prvotřídních surovin. Není tak náhodou, že jeden z výrobků s originálním jménem Smetanovo-tvarohový mrak, vyrobený z odpalovaného těsta a plněný jemným tvarohovo-smetanovým krémem, získal ocenění „Regionální potravina Ústeckého kraje“.

 

Sladkosti přímo od zdroje

Stačí vyslovit slova Harlekýn, pařížská šlehačka, Kubánský dort a hned se sbíhají sliny. I tyto již notoricky známé dobroty má Expres cukrářská výrobna ve své nabídce. Pokud zamíříte do Děčína, můžete od pondělí do soboty navštívit výrobnu na Teplické ulici a dopřát si čerstvé zákusky přímo zde. Zároveň si tu můžete také objednat nejen zákusky, různé sladké dobroty a dorty, ale navíc i dorty na přání. Rádi vám zde s jejich podobou poradí. Pakliže máte jasnou představu, jak by měl váš dort vypadat, stačí přinést předlohu a o další se už postarají mistři cukráři. Za sladkým mlsáním z Expres cukrářské výrobny se v Děčíně můžete vydat dále také do cukráren Expres v obchodním centru Pivovar a Hypermarketu Tesco. K dostání jsou i v pojízdné prodejně před Obchodním domem Korál. A protože k zákusku téměř neodmyslitelně patří šálek dobré kávy nebo čaje, v cukrárnách na vás čeká i nabídka těchto oblíbených nápojů.  Stačí si jen vybrat: skvělé café latte, oblíbené cappuccino, stálice expresso a mnohé další. Více informací vám prozradí web https://cukrarna-expres.webnode.cz/.

 

Tip na výlet

Při návštěvě  Děčína  se nabízí hned několik zajímavých míst, které zde můžete navštívit. Nejzajímavějším z nich je bezesporu místní zámek Děčín, jehož návštěvu můžete spojit s prohlídkou zrekonstruovaných zámeckých zahrad a to zejména nejhezčí z nich - Růžové zahradě. Dalším zajímavým místem, ketré se těší velké oblibě zejména u rodin s dětmi je děčínská zoologická zahrada, která nepatří k těm největším u nás, ale svým návštěvníkům nabízí prohlídku více než sto druhů exotické zvěře. Fyzicky zdatným jedincům pak město Děčín nabízí výstup na skalní komplex ferrata Pastýřká skála.

zdroj: mapy.cz