/album/a22/a28c9922e-jpg/
/album/a22/pivovarcvikov-restauracesladovna-13-w-jpg/
/album/a22/pivovarcvikov-restauracesladovna-18-w-jpg/
/album/a22/restaurace-sladovna-paulus-w-jpg/
/album/a22/restauracesladovna-1-w-jpg/
/album/a22/restauracesladovna-2-w-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Pi vovar Cvikov

Restaurace Sladovna - Pivovar Cvikov, Lužické hory

Příjemné občerstvení při cestách po severních Čechách vám nabízí restaurace Sladovna, která je součástí pivovaru Cvikov. Můžete se tu tak nejen občerstvit, ale zároveň si i vychutnat nabídku zdejších piv.

     

Trocha historie

Ohlédnete-li se do historie, zjistíte, že součástí každého pivovaru bývala sladovna. V této místnosti se z ječmene vyráběl slad. Ani ve Cvikově to nebývalo jinak. Protože v dnešní době se ale slad v pivovaru Cvikov již nevyrábí, nýbrž se sem dováží, vznikl nápad přebudovat nevyužitou sladovnu na restauraci. Dobové prostory byly citlivě zrekonstruovány a vznikla zde stylová restaurace s příznačným názvem Sladovna.

 

Pochutnání ve Sladovně

Restaurace má kapacitu 85 míst. Je dostatečně prostorná a kromě role běžné restaurace je vhodná i pro pořádání různých oslav, slavností a dokonce i svateb. Pochutnat si můžete na pokrmech připravovaných z čerstvých surovin, které pochází od místních farmářů a producentů. Na jídelním lístku se pravidelně objevují tradiční české pokrmy připravené podle místních receptů. V nabídce se objevuje kvalitní hovězí i králičí maso, ryby, zvěřina, bezmasá jídla, saláty, chuťovky k pivu a překvapit vás mohou i občasné zabijačkové hody. A víte, v čem je rozdíl mezi Sladovnou a některými jinými restauracemi? Třeba tím, že nabídka zdejší kuchyně se liší podle jednotlivých ročních období.

 

Po jídle si vychutnejte doušek zlatavého moku

Je jasné, že po dobrém jídle je čas i na dobrý nápoj. A protože jste v pivovaru, byl by hřích neochutnat zdejší pivo. V nabídce je tradiční dvanáctistupňový Klíč, jedenáctka Hvozd, desítka Luž i dnes již málo obvyklá osmička Sklář.

 

Kontakt a otevírací doba

Sladovna má otevřeno od neděle do čtvrtka 11.00 – 22.00 hod., v pátek a v sobotu je otevřeno o hodinu déle. Restauraci najdete ve Cvikově na Pivovarské ulici 405. Bližší informace včetně aktuálního jídelního lístku najdete na www.pivovarcvikov.cz.

 

Tip na výlet

Pujdete-li cestou z Cvikova po silnici, nevynechejte odbočku kolem Zeleného vrchu, narazíte na lesní divadlo, kde můžete odbočit k Cvikovským jeskyním, a Schillerovu vyhlídku s výhledy na severní část Lužických hor.

zdroj: mapy.cz

Délka a náročnost trasy

Okruh měří 4,1 kilometru a nastoupáte 217 metrů po lesních cestě.