/album/fotogalerie141/a2373-jpg/
/album/fotogalerie141/a2374-jpg/
/album/fotogalerie141/a2375-jpg/
/album/fotogalerie141/a2377-jpg/
/album/fotogalerie141/a2378-jpg/
/album/fotogalerie141/a2379-jpg/

Poloha na mapě


 

Zajímavosti v okolí

 

Falkenštejn

 

Mariina vyhlídka

 

Křížový vrch

Pavlinino údolí - Jetřichovice, České Švýcarsko

Romantické procházky údolím řeky Chřibské Kamenice, známé jako Pavlinino údolí. Projděte se i vy touto malebnou částí údolím říčky.  

     

O místě samotném

Turisticky velmi oblíbené místo při toku Chřibské Kamenice mezi obcemi  Studený  a Jetřichovice. Celé údolí začíná na západě u Studeného potoka a romanticky se klikatí kolem pískovcových strání a ústí poblíž bývalého Grieslova mlýna, který je v současnosti rekreačním objektem. Na západním okraji před rybníkem pak můžete spatřit skalní výklenek pohádkově nazvaný Rusalčina jeskyně. V celém údolí je patrný výskyt vzácné fauny a flóry, zejména přesličky luční, žije zde vydra říční, ledňáček říční nebo čáp černý.

 

 

Přístupnost

Do Pavlinina údolí se dostanete z obcí Jetřichovice a Studený po červené turistické značce. U vstupu do Pavlinina údolí v Jetřichovicích také naleznete veřejné koupaliště a kemp.

 

Kde se ubytovat?

Kousek od Pavlinina údolí je hezký kemp a také několik penzionů. Velmi oblíbený je penzion Švýcarský dvůr v Jetřichovicích a také o kousek dále penzion Pod Kaštany v Srbské Kamenici (3 km).

 

Tip na výlet

Při návštěvě Pavlínina údolí také zavítejte severně k Jetřichovickým skalám, především k Vilemínině stěně a Mariině vyhlídce. Chcete-li se vrátit zpět do údolí, zvolte ideální cestu po červené přes Jetřichovice směrem na Purkratický les, kde vás žlutá stezka dovede k Tokáni. Zde odbočte vpravo po modré, která vás navede až k Pavlíninu údolí.
zdroj: mapy.cz

Délka a náročnost trasy

Okruh měří 13 km a trasa vede předvším lesním a terénem
 

Občerstvení

Občerstvit se můžete v Jetřichovích před vstupem do lesů