Labské pískovce

Magická oblast Labských pískovců je území na severu Čech, se skalními městy plnými  pískovcových sloupů, převisů i tajemných jeskyní. Vydejte se do míst, která vám nabídnou nepřeberné množství turistických i cyklistických tras, odpočinek v krásné přírodě a kvalitní turistický servis.

     

Podmanivá krása Tiských stěn

Tiské stěny jsou vyhledávaným a oblíbeným územím Labských pískovců nedaleko obce Tisá, při hranici s Německem. Skalní město plné pískovcových útvarů bizarních tvarů, náměstíček a chladivých zákoutí se dělí na dvě části – Velké a Malé Tiské stěny. Obě oblasti ukrývají desítky skalních útvarů a projít jimi můžete díky dvěma okruhům Ty jsou navzájem propojené a setkávají se na Skalním náměstí. V Malých stěnách uvidíte například kamennou Janusovu hlavu, Kazatelnu, Kamenný stůl či Jeskyni Oblud. Celkem jich tu jsou téměř dvě desítky. Ve Velkých stěnách spatříte také množství pojmenovaných útvarů, které vděčí za název tomu, co svým tvarem připomínají. Čekají tu na vás Sloni, Orlí hlava, Skalní hrad, Hlava krokodýla, Tančící medvěd a celá mnohé další. Jedna z cest do Tiských stěn vede cesta od kostela sv. Anny v Tisé, druhá od stylové Turistické chaty. Na své si v Tiských stěnách přijdou i milovníci adrenalinu, neboť jsou tradičním rájem skalních lezců.

Za dalekými výhledy na Děčínský Sněžník

V Tiských stěnách se můžete zadívat do dáli z několika vyhlídek, avšak panoramatický výhled na oblast Labských pískovců, České Švýcarsko a Saské Švýcarsko, České Středohoří, vrcholky Lužických hor a část Krušných hor vám nabídne nejvyšší stolová hora České republiky, Děčínský Sněžník (723 m n. m.). Stejnojmenná rozhledna na jejím vrcholu má tvar hradní věže a řadí se mezi nejhezčí objekty svého druhu v Čechách. Přímo u rozhledny můžete navštívit restauraci, která je napodobeninou původního objektu z roku 1865. Na okraji vrcholové plošiny Děčínského Sněžníku se rozprostírá ale také přírodní skalní Drážďanská vyhlídka, ze které lze za dobré viditelnosti spatřit i Drážďany.

Vyberte si ubytování v oblasti pískovcových skal Tiských stěn


Penzion Pod Rozhlednou

 Hotel Zlatá Lípa 

Hotel Sněžník

Apartmány Tisá

Cena od: 490 Kč Cena od: 950 Kč Cena od: 540 Kč Cena od: 320 Kč

 

Král severních Čech - Labský kaňon

Tradičně vyhledávaným místem je hluboký kaňon řeky Labe, který se rozkládá mezi Děčínem a Hřenskem. Nádherný výhled na jeho propast s klikatící se stříbrnou stuhou řeky skýtá vyhlídka Belvedér, která kdysi sloužila k zábavě zdejšího panstva. Kaňonem tehdy zněly tóny hudby a smích diváků. Nedávno přibyla na seznam naučných stezek také NS Kaňon Labe. Vede z Děčína na Belvedér u Labské Stráně, je dlouhá 10 km a má 8 zastavení s informačními panely. Její trasa sleduje oblíbenou červeně značenou turistickou cestu a kromě jiného vás provede městským parkem Kvádrberk.

Města a městečka

Vstupní branou do romantického kraje Labských pískovců je město Děčín. Jeho dominantou je děčínský zámekRůžovou zahradou, která je doslova oázou klidu a odpočinku. Zamířit můžete na Pastýřskou stěnu do zoologické zahrady, lesoparku a vyhlídkové restaurace, na zajištěnou lezeckou stěhu Via Ferrata, či do expozice Rajské ostrovy dole ve městě. V těsné blízkosti Tiských stěn se nachází městečko Tisá. V jeho centru stojí barokní kostel sv. Anny, od kterého míří cesta do skal. Okolím vede několik značených cyklotras, díky kterým můžete navštívit nejedno pozoruhodné místo, dopřát si krásné výhledy a cestu si zpestřit posezením v některém z místních pohostinství. Navštívit můžete i obce  Ostrov  a Rájec, osadu Antonínov pod Jelením vrchem, ale také významné středisko mikroregionu město  Jílové . V prostorách zrekonstruovaného Jílovského zámku a ve zpřístupněných renesančních sklepích je hned několik zajímavých expozic. Na své si v Jílovém přijdou také příznivci koupání a aktivního pohybu, na které v areálu koupaliště čekají dva bazény, tři hřiště na plážový volejbal a houpačky pro děti. U ZŠ je veřejnosti přístupné sportovní hřiště a vedle zámku si můžete užívat míčové hry, tenis i ping pong. Okolní obce a vesničky vám nabídnou pohled na velmi cennou zachovanou lidovou architekturu v podobě roubených domů.

Labské pískovce pod sněhovou peřinou

abské pískovce mají své kouzlo nejen v době letní turistické sezóny, ale také v zimě.  V Tisé je lyžařský vlek a některé z letních cyklotras jsou v tomto období využívány milovníky bílé stopy. Například trasa č. 3017 Tisá – Ostrov – Rájec je opravdu kouzelná. Můžete ji kombinovat i s dalšími a na běžkách se tak dostat například až na Sněžník.

Kde naleznete Labské pískovce?

     

 

Podívejte se na zajímavosti z oblasti Labských pískovců

 

Přemýšlíte, kde strávit dovolenou?

Věřte, že každá oblast Českého Švýcarska stojí za návštěvu. Prohlédněte si nejlepší nabídku ubytování v jednotlivých oblastech regionu:

Hřensko a okolí | Jetřichovice a okolí | Růžová | Krásnolipsko | Tiské stěny | Děčín a okolí | Lužické hory

 

Tématická dovolená

Wellness ubytování | pobyty pro seniory | ubytování s bazénem | ubytování se psem | ubytování pro rodiny s dětmi

 

Všechna ubytování České Švýcarsko

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30