Lužické hory - panenská příroda bez přehnaného turistického ruchu

Romantické Lužické hory patří mezi skvosty našich pohoří. Malebná krajina Lužických hor je totiž jen málo dotčena rozvojem lidské činnosti. Lze ji proto právem nazývat tím pravým rájem pro milovníky panenské přírody a klidu. Právě zachovalá příroda je jeden z trumfů Lužických hor.

     

Přírodní krásy Lužických hor

Vydejte se na nejvyšší vrchol Luž, vrch Jedlová s rozhlednou a turistickou chatou nebo na horu Klíč s panoramatickým rozhledem. Všude na Vás číhají romantická místa a zákoutí. Určitě navštivte vchod do Ledové jeskyně, která je největším bohatstvím Lužických hor. I za největšího parna v létě uvidíte ve skále puklinu naplněnou ledem. Další romantiku si užijete při návštěvě Bílých nebo-li Sloních kamenů či Panské skály, kde se také točila legendární pohádka Pyšná princezna.

 

Chcete vědět, co je na Lužických horách nejkrásnější? Přečtěte si 10 důvodů proč navšívit právě oblast Lužických hor.

 

zdroj: www.luzicke-hory.cz

Vzhůru za turistikou

V Lužických horách najdete desítky báječných turistických stezek za těmi nejzajímavějšími výletními cíly. Jsou zde výborné terény pro cyklistiku. V malých vesničkách a osadách najdete stavby lidové architektury. No řekněte sami, názvy vesnic Mařenice,  Krompach nebo Kytlice zní pohádkově. Určitě nezapomeňte navštívit místní  hrady a hrádky, mezi nekrásnější a nejmagičtější patří středověký Tolštejn, výstavní Sloup v Čechách a tajemný Chřibský hrádek. Narazíte také na četné rozhledny a vyhlídky – rozhlednu na Jedlové, Popovu skálu nebo Havraní skály. K návštěvě lákají také mnohá městečka se sklářskou tradicí jako je Nový Bor, Kamenický Šenov, Cvikov nebo turistické středisko Jiřetín pod Jedlovou a Chřibská. Navíc v Jiřetíně, Novém Boru a Chřibské najdete muzea, která Vás seznámí s historií kraje. V létě jsou Lužické hory ideální pro kratší i delší pěší túry a v zimě naopak vytáhnou lyžaři běžky a putují romantickou zasněženou krajinou.

 

Plánujete dovolenou v oblasti Lužických hor a okolí? Prohléděte si prověřené ubytování v Lužických horách a rezervujte ještě dnes.

/album/a53/kraj046-jpg1/
/album/a53/kraj029-jpg1/
/album/a53/kraj001-jpg/
/album/a53/kraj032-jpg/
/album/a53/kraj003-jpg/
/album/a53/kraj009-jpg/
/album/a53/kraj026-jpg/

Prohlédněte si dokument o krajině Lužických hor

Pohodové lyžování

V Lužických horách najdete také několik lyžařských areálů, nejznámější je Luž a Jedlová. Lyžuje se na kvalitním terénu, bez front a přemrštěných cen. Nezpomeňte se vydat rovněž výlet na druhou stranu hranice, kde na Vás čeká historický kraj Lužice v dnešním Německu. Ke krásným cílům patří město Žitava, horská letoviska Jonsdorf, Sebnitz a Oybin s rázovitou architekturou a typickými lidovými lužickými zvyky a tradicemi.

zdroj: www.sport-jedlova.cz

Potkáte se třeba s kamzíkem

Užijte si Vaši dovolenou nebo krátký prodloužený víkend plný zdraví a aktivního odpočinku v Lužických horách.  O nezapomenutelné zážitky bude postaráno. Možná zahlédnete i kamzíka horského, který je nejporozuhodnějším zvířetem Lužických hor. Rozlehlé lesy, malá hustota zalidnění, dobrá síť značených tras  a čistý vzduch – to vše dělá z Lužických hor atraktivní lokalitu pro Vaši dovolenou. Návštěva Lužických hor je výborná jak pro jednotlivce a páry, tak i rodiny s dětmi. Především děti budou potěšeny skalními hrady, bludišti a malými jeskyněmi jako z kouzelné pohádky.

zdroj: https://luzickehory.ochranaprirody.cz, www.luzicke-hory.cz

Doporučené ubytování v Lužických horách


Apartmány Chřibs 

Ubytování U Králů

Apartmány Kytlice

Ubytování Kytlice

Cena od: 200 Kč Cena od: 200 Kč Cena od: 350 Kč Cena od: 280 Kč

 

10 DŮVODŮ PROČ SE VYDAT DO LUŽICKÝCH HOR

 

1. Panenská příroda bez většího náporu turistů. Krásné lesy, stráně a romantické louky i údolí se zurčícími potůčky.

 

2. Zajímavá historie kraje se sklářskou tradicí jako je Chřibská, Jiřetín pod Jedlovou, Nový Bor nebo Kamenický Šenov.

 

3. Ledová jeskyně je jedním z nejkrásnějších klenotů naší země.

 

4. Romantická místa, vyhlídky a rozhledny jako jsou vesničky Krompach a Mařenice a rozhledna Jedlová.

 

5. Středověké tajemné hrady a hrádky, kde sídlili loupeživý rytíři – Sloup v Čechách, Tolštejn nebo Chřibský hrádek.

 

6. Výborné zázemí pro turisty s velkým výběrem ubytování i stravování. V městečkách jsou informační centra, kde Vám dobře poradí.

 

7. Skvělé možnosti turistiky a cyklistiky, v sousední Českém Švýcarsku navíc také horolezectví. Rozvíjí se také jízda na koni přes romantická údolí Lužických hor.

 

8. V zimě dostatek tras pro běžkaře a několik kvalitních lyžařských areálů bez zbytečných front. Lyžujte takřka za hubičku!

 

9. Navštivte sousední Německo s historickým rázovitým krajem Lužice. V německém Oybinu je skalní hrad z dob Karla IV. a zachovalé hrázděné domy.

 

10. Udělejte něco pro své zdraví. A přijeďte si odpočinout a načerpat energii do pohádkového kraje Lužických hor.

Lužické hory na mapě

     

 

Zajímavosti z oblasti Lužických hor

 

Přemýšlíte, kde strávit dovolenou?

Věřte, že každá oblast Českého Švýcarska stojí za návštěvu. Prohlédněte si nejlepší nabídku ubytování v jednotlivých oblastech regionu:

Hřensko a okolí | Jetřichovice a okolí | Růžová | Krásnolipsko | Tiské stěny | Děčín a okolí | Lužické hory

 

Tématická dovolená

Wellness ubytování | pobyty pro seniory | ubytování s bazénem | ubytování se psem | ubytování pro rodiny s dětmi

 

Všechna ubytování České Švýcarsko

Vyhledávání

Kontakt

Region České Švýcarsko Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30