/album/fotogalerie147/a2410-jpg/
/album/fotogalerie147/a2411-jpg/
/album/fotogalerie147/a2412-jpg/
/album/fotogalerie147/amselsee-1-jpg/
/album/fotogalerie147/amselsee-2-jpg/
/album/fotogalerie147/amselsee-3-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Ba stei

 

Kuhs tall

 

Schrammsteine

 

Königstein

Kosí jezero Amselsee - Saské Švýcarsko

Amselsee, neboli Kosí jezero, patří k vyhledávaným turistickým cílům návštěvníků lázeňského městečka Kurort Rathen. Nachází se v jeho městské části Niederrathen a z centra k němu dojdete asi za patnáct minut pohodlné chůze. Hladina jezera nabízí krásné romantické plavby na lodičkách.

     

Za vznikem jezera byla touha po ledu

Jezero Amselsee vzniklo vybudováním přehrady na Zeleném potoce. Nejprve sloužilo k výrobě ledu a později i k chovu ryb. V šedesátých letech 20. století se stalo vyhledávaným turistickým místem, kam mířili místní obyvatelé a turisté za odpočinkem. Příjemné místo obklopené krásnou přírodou nabízelo poklidnou atmosféru a plavby po jezeře na veslici či oblíbeném šlapadle.

 

Netradiční výhled z vodní hladiny

Tuto zábavu si tu můžete dnes dopřát i vy. Jediným limitujícím faktorem je počasí. Je-li hezky, vyplouvají lodičky od dubna do října každý den. V létě bývají v provozu občas i bez ohledu na konec provozní doby až do večerních hodin a taková večerní plavba, ta zážitek ještě umocňuje. Vaše plavidlo bude míjet malebné přírodní scenerie a nabídne se vám pěkný pohled na okolní skalní útvary. Jsou pojmenované podle toho, co svým tvarem připomínají a možná i vy tak spatříte například Strážce dolu, Velkou husu, Beránka či třeba Čapí hnízdo. Plavbu si můžete užívat na veslici, šlapadle či kanoi. Jezero je dlouhé asi 500 metrů a obeplujete jej přibližně za 20 minut.  Nedaleko Kosího jezera se nachází navíc také Kosí vodopád (Amselfall) a Kosí jeskyně (Amsellöch).

 

Vstupné

Cena za pronájem veslice (max. 4 osoby)    30 min. /3 €
Šlapadlo                                                       30 min./  5 €

 

Provozní doba

Květen, září, říjen                  10.00 – 16.00 hod.
Červen, červenec, srpen       10.00 – 17.00 hod.
Provozní doba se mění podle počasí a intenzity využití plavidel.

 

Zajímavost a doporučení

K jezeru se můžete vypravit také v zimě, kdy se zamrzlé jezero mění v jedno velké kluziště a stává se rájem milovníků bruslení.

 

Přístupnost

Při cestě autem jej zaparkujte v části Oberrathen na ul. Elbweg a dejte se přívozem (1,80 €) na druhou stranu řeky do Niederrathenu. V Oberratnehu je také vlakové nádraží. Amselsee - Kosí jezero, se nachází nedaleko unikátního Skalního divadla Felsenbühne Rathen a přivede vás k němu cesta, která prochází za jeho pokladnou.

 

Občerstvení

V rybím bufetu u jezera můžete ochutnat rybí speciality, kávu a sladkosti zase na nábřeží v kavárně Hübner. V blízkosti Turistického informačního centra je celá řada restaurací s vyhlášenou bohatou kuchyní.

 

Parkování

Centrální parkoviště v Oberrathenu (1 €/hod., nejvýše však 4€)

 

Kontakt

www.kurort-rathen.de

 

TIP NA VÝLET

Od jezera zamiřte do Kurort Rathenu, jehož lákavá nabídka zajímavostí je více než pestrá. Na zdejším náměstí můžete na tak zvané Terase zvuků prožít pěkný hudební zážitek provedený ve vícedimensionálním stereozvuku. Podmanivé divadlo vody, hudby a barev je dílem Světelné fontány nacházející se rovněž na náměstí, a která je v provozu od Velikonoc do konce října každý den od 21.00 do 22.00 hodin. Lahůdkou pro všechny příznivce divadelních představení je návštěva proslulého skalního divadlo „Felsebühne Rathen“. Je označováno za nejhezčí přírodní divadlo Evropy a jeho unikátní přírodní kulisy podtrhují každé představení. Milovníci pohledů z ptačí perspektivy by si neměli nechat ujít vyhlídku Bastei.

zdroj:mapy.cz