/album/fotogalerie277/rozhledna-janov-5-jpg/
/album/fotogalerie277/rozhledna-janov-8-jpg/
/album/fotogalerie277/rozhledna-janov-23-jpg/
/album/fotogalerie277/rozhledna-janov-9-jpg/
/album/fotogalerie277/rozhledna-janov-10-jpg/
/album/fotogalerie277/rozhledna-janov-11-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Soutěsky Hřensko

 

Růžovský vrch

 

Pravčická brána

Rozhledna Janov u Hřenska – jedinečné výhledy

Obec Janov se pyšní dalším atraktivním místem, v podobě stejnojmenné železné rozhledny. Nabídne vám jedinečné výhledy na malebnou oblast Česko-saského Švýcarska a za dobré viditelnosti dohlédnete až na Ještěd.

     

Rozhledna je ještě mladá

Janovská rozhledna, která byla zpřístupněna v roce 2013, je zároveň vysílačem mobilního operátora. Má železnou konstrukci, kterou prochází točité schodiště, její výška je 40m a vyhlídková plošina leží o deset metrů níž. Rozhledna vám dopřeje výhled na České Švýcarsko, včetně Pravčické brány. Uvidíte odtud také  Růžovský vrch , Děčínský Sněžník, Stříbrné stěny, část Lužických hor a spatřit můžete i některé ze saských stolových hor. Za výhledy se můžete vypravit celoročně, pokud teploty neklesnou pod minus 10 °C. Okolí je ideálním místem pro milovníky přírody, pěší turistiky a výlety na kolech.

 

Doporučení

Vstup na rozhlednu je zakázán při sněhu a námraze na schodišti a ochozu, za deště, silného sněžení, silného větru, před bouří, při ní a krátce po ní.

 

Přístupnost

Rozhledna stojí na okraji obce Janov a je dobře dostupná po žluté turistické cestě spojující Hřensko s obcí Růžová.

 

 

Občerstvení

V Janově v restauraci U Zelného stromu a v restauraci na Točně.

 

Vstupné

Zdarma

 

Provozní doba

Rozhledna je bez obsluhy, celoročně volně přístupná a její provozní doba není omezena.

 

Parkování

V plánu je vybudování parkoviště přímo u rozhledny. Prozatím můžete vůz ponechat v obci Janov. Auto lze ponechat v obci nebo u  golfového areálu Jano v.

 

Kontakt

NORD BOHEMIA GOLF s. r. o., Janov 233, Tel.: +420 412 514 334 (společnost sídlí v prostorách golfového hřiště).

 

TIP NA VÝLET

Vyhlídkovou věž janovské rozhledny najdete na žluté trase mezi Hřenskem a obcí Růžová. V Hřensku můžete nejprve navštívit soutěsky na řece Kamenici, užít si plavbu na pramicích jinak nedostupnými místy a poté zamířit po žluté značce k Janovu. Budete-li pak od rozhledny pokračovat po žluté trase dál do obce Růžová, nenechejte si ujít návštěvu indiánské vesničky Rosehill. Rozkládá se v Hájenkách, místní části obce Růžová. Tady se doslova přenesete v čase o 150 let zpátky, do osady prérijních indiánů. Vesnička je v provozu od začátku května do konce srpna.

zdroj:mapy.cz