/album/fotogalerie284/vyhlidky-nad-hrenskem-4-jpg1/
/album/fotogalerie284/vyhlidky-nad-hrenskem-10-jpg/
/album/fotogalerie284/vyhlidky-nad-hrenskem-29-jpg/
/album/fotogalerie284/vyhlidky-nad-hrenskem-19-jpg/
/album/fotogalerie284/vyhlidky-nad-hrenskem-1-jpg/
/album/fotogalerie284/vyhlidky-nad-hrenskem-5-jpg/

Poloha na mapě

Vyhlídky nad Hřenskem

Málem zapomenuté vyhlídky můžete navštívit ve Hřensku. Výhledy na samotnou obec a Labský kaňon stojí za to. Přito výstup k nim není nikterak náročný.

Vyhlídky nad Hřenskem

Vyhlídky a zpřístupnění soutěsek

Stezka byla zpřístupněna v době, kdy začali do soutěsek ve Hřensku proudit první návštěvníci a plně se zde rozeběhl turistický ruch. Vyhlídky, které se staly její součástí, si získaly oblibu díky krásným výhledům na atraktivní místa Českého Švýcarska. Na obou se postupem doby neblaze podepsal zub času a v tomto případě i příroda, která sem navála semena náletových dřevin. Poškozeno bylo i bezpečnostní zábradlí. V nedávné době se ale obě vyhlídky postupně dočkaly citlivé opravy a tak se z pěkných výhledů můžete těšit i dnes.

 

Dvě vyhlídky, dvě místa krásných pohledů

Nad Hřenskem, jen kousek od silnice, se nachází Janovská vyhlídka. Ta se opravy dočkala jako první. Můžete se z ní pokochat opravdu pěknými výhledy, mezi nimiž nechybí zajímavé přírodní scenérie ani hezký pohled na Hřensko. Půjdete-li z Hřenska směrem do Janova, můžete vystoupat na Labskou vyhlídku, která stojí v kopci nedaleko silnice. Labská vyhlídka nabízí krásný pohled z ptačí perspektivy na mnohé přírodní cíle a Hřensko. Spatříte odsud domy s barevnými fasádami stojící v těsné blízkosti řeky, silnici vinoucí se v područí skal i klikatící se stužku řeky Labe. Při opravě vyhlídky byly zachovány původní prvky starobylého zábradlí, takže v maximální možné míře má vzhled, který si nese celou dobou, co zde stojí.

Vyhlídky nad HřenskemVyhlídky nad Hřenskem

 

Přístupnost vyhlídek

K oběma se pohodlně dostanete z Hřenska. K Labské vyhlídce vede cesta od Labského nábřeží, začínající v blízkosti Informačního centra a parkoviště. K Janovské dojdete po zelené značce ze středu obce.

 

Občerstvení

V Hřensku je celá řada příjemných restaurací, ve kterých se můžete najíst nebo si dát třeba jen oblíbenou kávu či zákusek. Zavítat lze například do penzionů penzion Soutěsky a Lugano, nebo třeba v blízkosti zeleně značené trasy navštívit restauraci Falk.

 

Vstupné

Zdarma

 

Provozní doba

Volně přístupné

 

Parkování

Na vyhrazených parkovištích v obci, např. na nábřeží, za penzionem Klepáč nebo u čerpací stanice. Celodenní parkovné / 100 – 150,- Kč.

 

Poloha vyhlídek na mapě


zdroj: mapy.cz

 

 

TIP NA VÝLET

Zážitkem do třetice krásných výhledů je železná rozhledna nad obcí Janov, která se tu vypíná od roku 2013. Od vyhlídek k ní dojdete z Hřenska pěknou procházkou, která vám umožní blíže poznat malebnou okolní krajinu. Do Janova půjdete po žluté turistické značce. Z janovské rozhledny spatříte České Švýcarsko s atraktivní Pravčickou bránou, Růžovský vrch, Stříbrné stěny, Děčínský Sněžník, vidět můžete i některé ze stolových hor na německé straně. Rozhledna je celoročně volně přístupná.